Holstein Kiel - Bayern Monachium: wynik, gole, skrót i relacja - Puchar Niemiec

13/01/2021, 22:37 GMT+1

Tego nie spodziewał się nikt. Broniący Pucharu Niemiec Bayern już w 1/16 finału został wyeliminowany z rozgrywek przez drugoligową drużynę Holstein Kiel. Bawarczycy wypuścili z rąk niemal pewny awans w ostatniej minucie doliczonego czasu gry. Ich los przypieczętowała przegrana seria rzutów karnych. Po 90 minutach i dogrywce było 2:2.

Ekipy z Kilonii i Monachium to piłkarsko dwa różne światy. Bayernu nikomu przedstawiać nie trzeba, to najlepsza aktualnie drużyna świata, która kolejne trofea zgarnia wręcz hurtowo. Kiel natomiast dopiero aspiruje, by znaleźć się w niemieckiej elicie. Jest na dobrej drodze, bo zajmuje trzecie miejsce na zapleczu ekstraklasy, ale faworyt środowego meczu był murowany. Był nim Bayern.
Trener Hansi Flick, mając z tyłu głowy trudniejsze mecze w najbliższych tygodniach, dał odpocząć swojemu asowi Robertowi Lewandowskiemu. Wpuścił go na kilkanaście ostatnich minut, kiedy Bayern już prowadził i czekał na ostatni gwizdek.

Bayern dał się zaskoczyć

Przyjezdni prowadzili już przed upływem pierwszego kwadransa. Z prawej strony dośrodkował Corentin Tolisso, głową zgrał Thomas Mueller, a za chwilę do siatki trafił Serge Gnabry. Gola tego ostatniego by nie było, gdyby fatalnego błędu nie popełnił bramkarz Ioannis Gelios i gdyby w Pucharze Niemiec stosowany był VAR. Jak wykazały powtórki, Gnabry był na wyraźnym spalonym, ale sędzia tego nie wychwycił i wskazał na środek boiska. Monachijczycy bardzo szybko ustawili sobie spotkanie i mogli cierpliwie czekać na kolejne okazje.
Wymarzona okazja do podwyższenia pojawiła się na 10 minut przed przerwą. Po rzucie rożnym sam na czwartym metrze przed bramką znalazł się Mueller, ale Niemiec pomylił się w sobie tylko znany sposób. Kopnął bardzo wysoko nad bramką.
Kiedy piłkarze Bayernu rozpamiętywali jeszcze niewykorzystaną szansę, z zaskakującym atakiem ruszyli gospodarze. I, ku zaskoczeniu mistrzów Niemiec, zrobili to bardzo skutecznie. Do prostopadłej piłki wybiegł Fin Bartels i płaskim strzałem pokonał Manuela Neuera. Był remis, choć gola dla Kiel nic nie zapowiadało.
Bayern zszedł do szatni z silnym postanowieniem poprawy i cel osiągnął tuż po wznowieniu gry. Przed polem karnym faulowany był Jamal Musiala, a do piłki podszedł Leroy Sane. 25-latek uderzył wręcz perfekcyjnie i trafił w samo okienko. Bramkarz Kiel nie miał nic do powiedzenia, a Bayern znów prowadził.
Goście byli wyraźnie zadowoleni z wyniku i kolejnych goli nie szukali za wszelką cenę. Kiel z kolei próbowało co jakiś czas coś zmienić, ale czegoś brakowało - precyzji w ostatnim podaniu czy celności strzałów.
Na ostatnich 17 minut na murawie zameldował się Lewandowski, ale w regulaminowym czasie gry drogi do bramki nie znalazł. Oddał dwa strzały. Jeden został zablokowany, drugi dość łatwo obronił Gelios.
I kiedy piłkarze Bayernu myślami byli już w szatni, w ostatniej minucie doliczonego czasu wyrównującego gola strzelił Hauke Wahl. Gra zaczęła się od nowa w dogrywce.

Wielka loteria

Kolejne pół godziny nie przyniosły rozstrzygnięcia, choć piłkarze Bayernu właściwie nie opuszczali połowy gospodarzy. Słaniający się ze zmęczenia gracze z Kilonii nie byli już w stanie skonstruować żadnego ataku, skupili się niemal wyłącznie na przeszkadzaniu Bawarczykom w rozgrywaniu piłki.
O losach meczu zadecydowały rzuty karne.
Nie pomylił się żaden z dziesięciu piłkarzy obu drużyn, którzy na zmianę wykonywali jedenastki. Swoją skutecznie, już na początku, wykonał Lewandowski.
Pomylił się dopiero Marc Roca, którego uderzenie obronił Gelios. Bezbłędny jednak był Fin Bartels, który podszedł do piłki jako szósty piłkarz Kiel. Pewnym strzałem pokonał Neuera i wyrzucił wielki Bayern za burtę Pucharu Niemiec.
Rywalem zespołu z Kilonii w 1/8 finału będzie inny przedstawiciel 2.Bundesligi będzie Darmstadt.
Mecze tej fazy rozgrywek zaplanowano na 2 i 3 lutego. Pokaże je Eurosport.