Brutalny rywal młodzieżówki. Nawał czerwonych kartek i mecz skończony przed czasem

25/09/2022, 17:12 GMT+2

Dziwaczna i rzadko spotykana historia miała miejsce w towarzyskim starciu piłkarskiej reprezentacji Polski do lat 18 z rówieśnikami z Francji. Biało-Czerwoni wygrywali 3:2, lecz nie mieli nawet okazji formalnie cieszyć się z korzystnego wyniku do ostatniego gwizdka. Trzynaście minut przed końcem w reakcji na brutalną grę przeciwników sędzia zaprzestał rywalizacji obu ekip.

Już z powodu samego przebiegu spotkania nastoletni reprezentanci kraju przeżywali wyjątkowe i pamiętne chwile. Po golu w dosyć sensacyjnych okolicznościach strzelili kolejno Oliwier Sławiński, Olaf Kozłowski i - tu chyba kluczowy punkt popołudnia - Kacper Masiak w 70. minucie.

Stracili kontrolę nad sobą

Jak widać, młodzi piłkarze z kraju obecnych mistrzów świata nie byli kompletnie gotowi na taki scenariusz. W drugiej połowie w zaledwie 22 minuty stracili kompletnie kontrolę nad samymi sobą oraz całym spotkaniem.
Wszystko zaczęło się w 55. minucie i wyrzucenia z murawy Ilyesa Housniego. W krótkim czasie seryjnie czerwone kartki otrzymywali kolejni zawodnicy: Jeanuel Belocian, Yoni Gomis i Darnel Eric Bile. Ostatni faul przelał już czarę goryczy.
Bile w 77. minucie, zaledwie siedem po golu Biało-Czerwonych na 3:2, wyciął równo z trawą jednego z Polaków, po czym między oboma panami doszło do przepychanek, do których dołączyli właściwie wszyscy zawodnicy.
Gdy tylko sędziowie zapanowali nad potwornym chaosem na murawie, główny arbiter wyciągnął kolejną, już decydującą kartkę. Francuzi nie mogli kontynuować meczu w siedmiu, został więc zakończony przedwcześnie, a Polacy finalnie triumfowali, ale poprzez walkowera.

Autor: mb / Źródło: eurosport.pl