FC Barcelona - Granada: wynik i relacja - La Liga

20/09/2021, 21:16 GMT+2

Granada zremisowała z Barceloną 1:1 w ostatnim spotkaniu 5. kolejki hiszpańskiej La Ligi. Na Camp Nou Katalończycy stracili bramkę już w 86. sekundzie, czyli najszybciej od 2005 roku. Do remisu doprowadził Ronald Araujo w 90. minucie.

Domingos Duarte zaskoczył bramkarza Barcelony

Podopieczni Ronalda Koemana przystępowali do rywalizacji z ligowym outsiderem, chcąc wrócić na zwycięski szlak po porażce z Bayernem Monachium (0:3) w Lidze Mistrzów. Barcelona liczyła na trzecie w sezonie zwycięstwo w La Liga. Granada marzyła o zakończeniu passy dziewięciu spotkań bez wygranej.
"Blaugrana" ma ogromne problemy kadrowe. Lista kontuzji jest naprawdę długa, a w meczu nie mogli wystąpić: Pedri, Jordi Alba, Martin Braithwaite, Ansu Fati, Sergio Aguero oraz Ousmane Dembele. Dzięki absencji tych zawodników szansę w wyjściowej jedenastce dostali m.in. Philippe Coutinho, Yusuf Demir oraz debiutujący w zespole 18-letni Alejandro Balde.
Miejsce rozgrywania meczu piątej kolejki w roli faworyta stawiało Dumę Katalonii, ponieważ ta wygrała z poniedziałkowym rywalem siedem z ostatnich ośmiu gier na Camp Nou.

Szybki cios

Choć na meczu mogło pojawić się 40 tysięcy kibiców, to trybuny w Barcelonie w wielu miejscach były puste. To efekt słabych wyników zespołu.
Jakby tego było mało, w drugiej minucie po rzucie rożnym dobrym podaniem popisał się Sergio Escudero, a akcję na dalszym słupku zamknął środkowy obrońca Granady Domingos Duarte i Barca przegrywała 0:1.
Był to najszybciej stracony gol u siebie (86. sekunda) w lidze od lutego 2005 roku, gdy po 63 sekundach drogę do bramki Katalończyków znalazł Ferenando Torres w barwach Atletico Madryt.

Goście nie odpuszczali, a Barca ograniczała się do rzadkich wyjść. Po jednym z nich i rzucie rożnym w 18. minucie Sergi Roberto trafił w poprzeczkę.
Po pół godzinie gry wymuszonej zmiany musiał dokonać trener Robert Moreno. W miejsce kontuzjowanego Yana Etekiego wszedł Angel Montoro. Podobny krok wykonał Koeman, gdy zmienił Baldego.
Gospodarze pierwszą część zakończyli z przytupem. Dwukrotnie bardzo groźnie strzelał Nestor Araujo, ale dobrze w bramce Granady spisał się Luis Maximiano.
Ronald Araujo niepokoił bramkarza Granady

Dobry prognostyk

Zupełnie niewidoczny tego wieczora był Frenkie de Jong. Jego przeciwieństwem był Memphis Depay, jednak też nie potrafił pokonać Maximiano.
Barca biła głową w mur, a jej pomysłem na grę były wrzutki na Gerarda Pique i Araujo. I to właśnie po akcji dwóch środkowych obrońców ten młodszy z Urugwaju w 90. minucie doprowadził do remisu.
Taki rezultat oznaczał, że gracze Koemana zajmują 7. miejsce, natomiast Granada jest siedemnasta.