FC Barcelona - Espanyol. Wynik meczu na żywo i relacja live - Primera Division

31/12/2022, 12:49 GMT+1

FC Barcelona - Espanyol w 15. kolejce Primera Division. Ciekawie zapowiadające się derby stolicy Katalonii zakończyły się remisem 1:1. Niczym nie wykazał się w tym meczu Robert Lewandowski. "Blaugrana" jest liderem tabeli. Zobacz, jak relacjonowaliśmy widowisko w eurosport.pl.

Po tym remisie FC Barcelona ma 38 punktów i jest liderem tabeli. Real ma tyle samo punktów. Zapraszamy na kolejne relacje z Primera Division po Nowym Roku. Najlepszego!
Koniec. 11 doliczonych minut nie pomogło gospodarzom. W samej końcówce niezłą okazję zmarnował niewidoczny Lewandowski.
Ostatnia minuta doliczonego czasu gry. Miejscowi jeszcze atakują.
Lahoz właśnie pokazał 13. żółtą kartkę w tym spotkaniu. Dostał ją trener Barcy Xavi.
Aż dziewięć minut doliczonych. FC Barcelona w ataku.
Ostatnia minuta podstawowego czasu gry. Ciekawe, ile minut doliczy Lahoz.
Ależ miał szansę Lewandowski. Po znakomitej akcji Balde, Polak był oko w oko z Fernandezem, ale strzelił źle lewą nogą.
Świetny strzał Christensena, ale Fernandez świetnie obronił.
Po analizie VAR Cabrera został na murawie. Komedia w Barcelonie.
Wspomniany Cabrera przebiegł po głowie Lewandowskiego.
Leandro Cabrera z Espanyolu także wyleciał z boiska. Lahoz kompletnie stracił kontrolę nad wydarzeniami na boisku.
A teraz druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Viniciusa Souzy z Espanyolu.
Wydaje się, że Albo nawet nie zdawał sobie sprawy, że wcześniej dostał żółtą kartkę.
CO TAM SIĘ DZIEJE! Lahoz dał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę Jordiemu Albie. Kabaret.
Tymczasem bohaterem teraz staje się Lahoz. Słynny sędzia pokazuje żółte kartki na prawo i lewo.
FC Barcelona odpuściła sobie granie i przez to ma problemy. Ten wynik sprawia, że Duma Katalonii wprawdzie jest pierwsza w tabeli, ale ma tyle samo punktów co Real Madryt - 38.
GOL dla Espanyolu. Faulowany Joselu strzelił w środek bramki i jest remis. Niespodzianka na Camp Nou. Dla niego to ósmy gol w sezonie.
Joselu zahaczony przez Marcosa Alonso. Zawodnik FC Barcelona nadepnął go na stopę.
Rzut karny dla Espanyolu!
Mecz nieco się otworzył. Wydaje się, że gospodarze muszą strzelić drugiego gola, bo Espanyol ma możliwość stworzenia okazji.

Bardzo ładnie głową strzelał Lewandowski. Dostał idealne podanie od Alonso. Niewiele brakowało, a Polak strzeliłby 14. gola w tym sezonie La Liga.
Organizatorzy poinformowali, że na trybunach jest ponad 88 tysięcy kibiców.
Warto dodać, że starcie prowadzi Antonio Mateu Lahoz, a więc sędzia, który był bardzo mocno krytykowany za występ na mundialu w Katarze.
Zaczynamy drugą połowę. Ciekawe, jaki plan mają na tę część spotkania piłkarze Espanyolu. Na razie są kompletnie bezzębni.
Za kilka minut wracamy na drugą połowę.
Koniec pierwszej połowy. Lekko, łatwo i bez wysiłku. Tak gra FC Barcelona i prowadzi 1:0. Lewandowski na razie niewidoczny.
Wreszcie akcja Espanyolu. Blisko powodzenia był Nico Melamed.
W tym momencie Duma Katalonii jest na prowadzeniu w tabeli. Ma 40 punktów, a Real Madryt 38.
Espanyol nadal nawet bez jednej akcji, która mogłaby się zakończyć golem. Blisko dobrego strzału był za dla miejscowym Brazylijczyk Raphinha.
Tak cieszył się Alonso z gola na początku meczu.

Superszansa dla Marcosa Alonso. Miał szansę po dośrodkowaniu Jordiego Alby, ale fatalnie spudłował z kilku metrów.
Lewandowski doszedł do sytuacji strzałowej, ale zagrał piłkę zbyt lekko, aby zaskoczyć Fernandeza.
Przy straconym golu słabo zachował się bramkarz Espanyolu Alvaro Fernandez, który mógł zdecydować się na piąstkowanie.
Po wrzutce z rzutu rożnego, Andreas Christensen podał do Alonso, który nie miał problemów, aby głową strzelić gola.
GOL DLA FC BARCELONA! Marcos Alonso pokonał bramkarza gości.
Na razie początek dość nerwowy z obu stron. Gospodarze muszą wygrać, aby wrócić na pierwsze miejsce w tabeli.
Przed rozpoczęciem spotkania minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego kilka dni temu Pelego.
W Barcelonie przepiękna pogoda, słońce, wspaniałą atmosfera derby.
Tak zagrają goście.

�V��Ɲ��m�� #�����u�׃��(1����zW^�����
Oto wyjściowa "jedenastka" gospodarzy.

Wszystko gotowe, wkrótce rozpoczęcie meczu.
Z takiego obrotu spraw nie są zadowoleni w Espanyolu.
Wydawało się, że sprawa kapitana reprezentacji Polski jest już zamknięta i nie będzie mógł on zagrać w trzech ligowych meczach za wydarzenia, jakie miały miejsce 8 listopada w spotkaniu z Osasuną Pampeluna w 14. kolejce.
W piątek z Hiszpanii napłynęły zaskakujące wieści. FC Barcelona poinformowała, że w sobotnich ligowych derbach z Espanyolem będzie mógł zagrać zawieszony wcześniej za czerwoną kartkę Robert Lewandowski.
Dzień dobry! Przed nami ostatni mecz FC Barcelona w tym roku. W sobotę na Camp Nou rywalami podopiecznych Xaviego będą zawodnicy Espanyolu, a więc drugiego z zespołów w Primera Division ze stolicy Katalonii.