Euro U-21 2019: Dania wymęczyła zwycięstwo z Austrią - Wynik meczu

20/06/2019, 18:33 GMT+2

Reprezentacja Danii pokonała Austrię 3:1 w drugim meczu fazy grupowej mistrzostw Europy do lat 21. Bohaterem duńskiej ekipy został Joakim Maehle, który na Stadio Friuli w Udine ustrzelił dublet.

Duńczycy przystępowali do spotkania z Austrią w Udine z nożem na gardle. Piłkarze Nielsa Frederiksena przegrali w pierwszym spotkaniu z Niemcami 1:3. Austriacy byli nieco spokojniejsi, albowiem zwyciężyli z Serbią 2:0.

Danso potańczył

Austriacy przespali początek spotkania. W pierwszej połowie oddali tylko jeden groźny strzał, w 22. minucie zrobił to Sandro Ingolitsch. Duńczycy byli konkretniejsi. Najpierw w 27. minucie w słupek trafił Robert Skov, a sześć minut później prowadzenie Skandynawom dał Joakim Maehle. Młody piłkarz Genk dostał prostopadłe podanie od Jacoba Larsena. Wygrał wyścig o piłkę z Kevinem Danso, a następnie "wziął go na karuzelę". Dwa proste zwody kompletnie zmyliły stopera Augsburga. W sytuacji sam na sam Maehle zachował zimną krew, podcinając piłkę nad Alexander Schlagerem.
Zespół Wernera Gregoritscha bardzo długo się rozkręcał, a skrzydeł dodał im gol tuż po wyjściu z szatni. Kilkadziesiąt sekund po wznowieniu drugiej połowy wyrównali za sprawą główki Philippa Lienharta. Kapitan austriackiej młodzieżówki z impetem wbiegł na piłkę i umieścił ją przy bliższym słupku Daniela Iversena. Rezerwowy bramkarz Leicester miał sporo pecha, bowiem przy próbie interwencji piłka przeleciała mu między nogami.

Kolano wystarczyło

Iversen dokonał jednak pełnej rehabilitacji w 73. minucie. Austriacy znów skorzystali na chaosie w polu karnym Danii, co skończyło się faulem Victora Nelssona na Saschy Horvathcie. Duński bramkarz znakomicie obronił strzał Chistopha Baumgartnera. To zemściło się cztery minuty później.
Na rajd prawym skrzydłem zdecydował się Andreas Skov Olsen. Zawodnik Nordsjaelland dośrodkował piłkę w pole karne, a szczęśliwym strzałem kolanem prowadzenie dla Duńczyków odzyskał Maehle. Rezerwowy Olsen zaliczył prawdziwe "wejście smoka". Do asysty - już w doliczonym czasie gry - dołożył piękną bramkę po solowej akcji w kontrataku.
Po dwóch spotkaniach Duńczycy i Austriacy mają na koncie po trzy punkty. W ostatnim meczu fazy grupowej Dania spotka się z Serbią, Austria zagra z Niemcami. Drugi mecz grupy B pomiędzy Niemcami i Serbią o godz. 21.