Dziadek Buffon znów zawstydził. Niepokonany od 531 minut

04/05/2017, 06:53 GMT+2

I znów grano po jedenastu, a najwięcej mówi się o dobijającym do czterdziestki Gigim Buffonie. Włoski bramkarz nie dał się w środę pokonać Kamilowi Glikowi i jego kolegom. Zresztą niepokonany w Lidze Mistrzów jest od ponad ośmiu godzin.

Jego Juventus pokonał tak rozstrzelane ostatnio Monaco 2:0 i jedną nogą jest w finale Ligi Mistrzów.
A Buffon jest jak wino. Ma 39 lat na karku, ale fachu nie zapomniał. - Monaco ma niesamowitych piłkarzy. To nie tylko Kylian Mpappe. Mają przecież Falcao i paru innych, którzy potrafią strzelać gole - zachwalał strzelców rywali przed meczem. Tymczasem on zatrzymał wszystkich.
W środę trzykrotnie stanął na wysokości zadania, w pierwszej połowie instynktownie obronił strzał Mbappe, w kolejnej zatrzymał Falcao i Germaina.

Tylko dwóch przed nim

Buffon jest niepokonany w Lidze Mistrzów od 531 minut! To prawie dziewięć godzin.
Dłużej nie skapitulowało w Champions League tylko dwóch bramkarzy - Dida z Milanu w sezonie 2004/2005 (623 minuty) i Jens Lehmann w połowie poprzedniego dziesięciolecia, gdy grał dla Arsenalu (853).
Wyniki pierwszych meczów 1/2 finału:środa, 3 maja
AS Monaco - Juventus Turyn 0:2 (0:1)