Dynamo Kijów zwolniło trenera Aleksandra Chackiewicza

14/08/2019, 15:04 GMT+2

Dynamo Kijów zwolniło w trybie natychmiastowym trenera Aleksandra Chackiewicza. We wtorek ukraiński zespół tylko zremisował 3:3 z FC Brugge i odpadł w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów.

W Kijowie cały mecz w barwach Dynama rozegrał reprezentant Polski Tomasz Kędziora. Wicemistrz Ukrainy odpadł po zaciętej walce. W ubiegłym tygodniu w Belgii przegrał 0:1. Stratę odrobił już w piątej minucie rewanżu.

Emocje w końcówce

Pięć minut po przerwie Dynamo prowadziło 2:1 i liczyło na kolejne trafienie. To jednak goście wyrównali w 88. minucie. To dawało gospodarzom tylko kilka minut na zdobycie dwóch bramek. Jedną udało się uzyskać (90+3.), ale przy wyprowadzaniu kolejnej akcji jeden z obrońców stracił piłkę, co rywale wykorzystali, ustalając wynik na 3:3 i pieczętując awans.

To był trzeci sezon Ligi Mistrzów z rzędu, gdy Dynamo odpadło z rozgrywek w kwalifikacjach.

Dymisja po dwóch latach

Jak poinformował klub, wraz z trenerem z zespołem rozstał się cały sztab szkoleniowy.
"Dziękujemy im za pracę i życzymy wszystkiego najlepszego" - napisano w krótkim oświadczeniu na stronie Dynama.

Białorusin Chackiewicz pracował z ekipą Dynama od 2017 roku, w ostatnim sezonie zespół w rozgrywkach ligowych zajął drugie miejsce, zdobywając o dwa punkty mniej od mistrza Szachtara Donieck.
Autor: dasz\kwoj / Źródło: PAP, eurosport.pl