Dinamo Zagrzeb - West Ham United: wynik i relacja - Liga Europy

16/09/2021, 18:59 GMT+2

W meczach rozpoczynających nowy sezon Ligi Europy przytrafiły się polskie akcenty. Łukasz Fabiański rozegrał pełne 90 minut i cieszył się ze zwycięstwa West Ham United 2:0 nad Dinamem Zagrzeb. Gola dla Celticu w przegranym 3:4 spotkaniu z Realem Betis strzelił były piłkarz Legii Warszawa Josip Juranović.

Początkowo kibicom WHU i obserwatorom Premier League mogło się wydawać, że były już reprezentant Polski w rozgrywkach pucharowych ustąpi miejsca rezerwowemu w lidze Alphonse'owi Areoli. W stolicy Chorwacji tak się jednak nie stało.

Bezrobotny

"Fabian" pomimo występu od pierwszej minuty nie miał wiele pracy. Na inaugurację tegorocznej Ligi Europy piłkarze z Zagrzebia nie oddali w kierunku jego bramki ani jednego celnego strzału, z kolei koledzy z Londynu z wielkim spokojem zwyciężyli. Po bramce zdobyli Michail Antonio oraz Declan Rice.
Z punktu widzenia postronnego kibica, także z Polski, o godzinie 19 niezwykle ciekawie było w Sewilli, gdzie Real Betis mierzył się z Celtikiem. Jednego z goli dla Szkotów strzelił z rzutu karnego były piłkarz Legii Juranović. Efektownie wykorzystana jedenastka w perspektywie 90 minut nie dała nawet punktu - po szalonej rywalizacji Hiszpanie triumfowali 4:3.

W rozgrywanym o tej samej porze meczu Lokomotiwu Moskwa z Marsylią zabrakło wciąż niegotowego do gry Macieja Rybusa oraz zmagającego się z kontuzją kolana Arkadiusza Milika. W starciu grupy E padł remis 1:1.
Nowy sezon LE otworzyła Legia, która w środę niespodziewanie pokonała w Moskwie Spartaka 1:0