Cracovia - Raków Częstochowa: Wynik meczu i relacja - PKO BP Ekstraklasa

22/11/2021, 21:43 GMT+1

Niespodzianka na zakończenie 15. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Raków Częstochowa, wicemistrz Polski mający ambicje sięgające zdobycia w tym sezonie tytułu, przegrał 0:1 z Cracovią w debiucie trenerskim wracającego do Krakowa Jacka Zielińskiego.

Dla obu klubów spotkanie to miało w pewnym stopniu podobny wymiar. Obie po prostu szukały przełamania i pozytywnego impulsu.

Wyczekiwali swojej szansy

Mierzący w mistrzostwo Polski goście z Częstochowy chcieli zakończyć serię dwóch kolejnych remisów, najdłuższą pod tym względem w bieżącym sezonie. Gospodarze zaś to temat o wiele bardziej pogłębiony.
Już na początku listopadowej przerwy reprezentacyjnej trenerem zespołu i wiceprezesem ds. sportowych przestał być Michał Probierz, obecny przy Kałuży przez ponad cztery lata. Na ławce zastąpił go i przynieść nową jakość miał Jacek Zieliński, trener klubu w latach 2015-2017.
I przynajmniej na razie w Krakowie efekt tzw. nowej miotły zadziałał. Co prawda, to faworyzowany Raków tworzył więcej sytuacji i częściej był przy piłce, ale dobrze przygotowana i nastawiona przez Zielińskiego drużyna po prostu spokojnie wyczekiwała swojej szansy.
Ta nadeszła 21 minut przed końcem, gdy Otar Kakabadze zdecydował się na strzał z prawej strony sprzed pola karnego. Decyzja okazała się właściwa, bo i sam strzał był perfekcyjny, w okienko bramki częstochowian.
W poniedziałek Cracovia wygrała zatem pierwszy raz od czterech meczów w Ekstraklasie i wskoczyła na 10. pozycję w lidze. Z kolei czwarty w tabeli Raków faktycznie przerwał serię remisów, tylko że dokonał tego dosyć niespodziewanie porażką.
Cracovia - Raków Częstochowa 1:0
Bramka: Otar Kakabadze (1:0)

Autor: mb / Źródło: eurosport.pl