Corriere dello Sport: Milik i Zieliński na ławce w meczu z Liverpoolem

11/12/2018, 17:01 GMT+1

Napoli jest jedną nogą w 1/8 finału Ligi Mistrzów, ale musi mieć się na baczności. W ostatniej kolejce fazy grupowej drużynę wicemistrza Włoch czeka trudny mecz w Liverpoolu. Według "Corriere dello Sport" od pierwszych minut na Anfield Napoli będzie musiało sobie radzić bez Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego, którzy mają znaleźć się na ławce rezerwowych. Relacja minuta po minucie o 21 w

Ostatnia kolejka Serie A była znakomita dla obu reprezentantów Polski. W wygranym 4:0 w niedzielę meczu z przedostatnim w tabeli Frosinone Milik strzelił dwa, a Zieliński jednego gola. We wtorek naszych zawodników ma jednak zabraknąć w wyjściowym składzie drużyny spod Wezuwiusza na prestiżowe spotkanie z Liverpoolem w Lidze Mistrzów.
Jak podaje "Corriere dello Sport", mimo znakomitego występu sytuacja Polaków w ekipie prowadzonej przez Carlo Ancelottiego pozostaje niepewna. Szkoleniowiec wicemistrzów Włoch ma z nich skorzystać dopiero w dalszej części meczu.

Polacy w odwodzie

Milik w tym sezonie rozegrał 16 meczów w barwach Napoli (13 w lidze i 3 w Lidze Mistrzów), z czego tylko 10 w podstawowym składzie. Napastnik reprezentacji Polski świetnie odnajduje się jednak w roli rezerwowego. W poprzedniej kolejce Serie A przeciwko Atalancie Milik pojawił się na boisku dopiero w 82. minucie, a mimo to zdążył strzelić gola i przesądzić o zwycięstwie swojej drużyn.
We włoskiej ekstraklasie od pierwszej minuty regularniej występuje drugi z Polaków. 12 z 15 występów w Serie A Zieliński zaliczył właśnie w wyjściowym składzie. Odwrotnie jest w Lidze Mistrzów, gdzie na pięć meczów aż cztery razy pojawiał się na boisku jako rezerwowy.
Tym razem obaj Polacy solidarnie mają zasiąść na ławce i w razie potrzeby wspomóc Napoli w dalszej fazie meczu z Liverpoolem.

Napoli w niebezpieczeństwie

Drużyna z Włoch prowadzi w tabeli grupy C z dorobkiem dziewięciu punktów, ale w dalszym ciągu może nie awansować do fazy pucharowej. Stanie się tak, jeśli przegra z Liverpoolem 0:1 lub różnicą dwóch bramek (w Neapolu było 1:0 dla włoskiego zespołu), a w równolegle rozgrywanym meczu PSG pokona w Belgradzie Crvenę Zvezdę.
Przewidywany wyjściowy skład Napoli według "Corriere dello Sport": Ospina - Maksimović, Albiol, Koulibaly, Mario Rui - Callejon, Allan, Hamsik, Fabian Ruiz - Insigne, Mertens.
Relacja minuta po minucie z meczu Liverpool - Napoli o 21 w Eurosport.pl.
Autor: Srogi/łup/kwoj / Źródło: eurosport.pl, Corriere dello Sport