Chelsea Londyn - Norwich City: wynik i relacja - liga angielska

23/10/2021, 14:18 GMT+2

Nokaut na Stamford Bridge. W pierwszym sobotnim meczu Premier League Chelsea rozbiła Norwich City 7:0. To pierwszy mecz w obecnym sezonie ligi angielskiej, w którym padło minimum siedem bramek.

Mimo kontuzji dwóch podstawowych napastników - Romelu Lukaku i Timo Wernera - zdecydowanym faworytem spotkania pierwszej z ostatnią drużyną w tabeli Premier League byli gospodarze.
Podopieczni Thomasa Tuchela szybko przeszli do ofensywy i już w ósmej minucie objęli prowadzenie po świetnym uderzeniu z dystansu w wykonaniu Masona Mounta.
Po upływie kolejnych dziesięciu minut było już 2:0, a prostopadłe podanie Mateo Kovacica na gola zamienił Callum Hudson-Odoi. W końcówce pierwszej części gry ekipa ze Stamford Bridge podwyższyła na 3:0, a tym razem na listę strzelców wpisał się wahadłowy Reece James.

Bez chwili wytchnienia

Chelsea nie zadowoliła się trzema bramkami przewagi. W drugiej połowie trafienia zaliczyli kolejno Ben Chilwell, Maximillian Aarons (gol samobójczy), a także dwukrotnie Mount. Reprezentant Anglii został tym samym 20. zawodnikiem w historii Niebieskich z hat trickiem w rozgrywkach Premier League.

Wyjątkowy zespół

Warto dodać, że gospodarze już po raz 18. w historii strzelili w Premier League sześć lub więcej goli. Żaden inny zespół nie może pochwalić się takim dorobkiem w tych rozgrywkach.
Zwycięstwo oznacza, że Chelsea pozostanie liderem tabeli ligi angielskiej. Ekipa z Londynu ma 22 punkty na swoim koncie i o cztery wyprzedza Liverpool Jurgena Kloppa.
Norwich, a więc popularne Kanarki - bez Przemysława Płachety w składzie - zajmują 20. lokatę z zaledwie dwoma oczkami wywalczonymi w dziewięciu meczach.
Chelsea - Norwich 7:0 (3:0)
Bramki: 1:0 Mount (8.), 2:0 Hudson-Odoi (18.), 3:0 James (42.), 4:0 Chilwell (57.), 5:0 Aarons (62., gol samobójczy), 6:0 Mount (85.), 7:0 Mount (91.).

Autor: rozniat / Źródło: eurosport.pl