Cagliari - AC Milan: wynik i relacja - Serie A

18/01/2021, 21:55 GMT+1

Zlatan Ibrahimović nie starzeje się. Dwa gole 39-latka dały Milanowi cenną wyjazdową wygraną w 18. kolejce Serie A z Cagliari 2:0. To już piąta "doppietta" Szweda w tym sezonie ligi włoskiej.

Borykająca się z ogromnymi problemami ekipa Cagliari kontra chcący utrzymać pozycję lidera AC Milan – faworyt ostatniego meczu 18. kolejki Serie A był tylko jeden. Gospodarze z Sardynii przegrali cztery ostatnie mecze, kilku czołowych piłkarzy wypadło z powodu kontuzji, a drużyna zamiast walki o górną część tabeli musi bić się o utrzymanie.

Powrót króla

Do pierwszego składu drużyny ze stolicy włoskiej mody wrócił za to Zlatan Ibrahimović. Szwed jest gwarantem goli. W ostatnich ośmiu meczach, w których wybiegł od pierwszej minuty, strzelał co najmniej jednego gola.
Nie inaczej było w poniedziałek, kiedy przedłużył tę kapitalną serię do dziewięciu spotkań. Bramkarza Cagliari pokonał już w 7. minucie po rzucie karnym. Chwilę wcześniej wywalczył jedenastkę.
Do przerwy Milan nie zachwycał. Grał bardzo przeciętnie, ale prowadził 1:0.

Ibra zaczął i zakończył

Losy rywalizacji rozstrzygnął jednak już kilka minut po przerwie. Z dobrej strony pokazał się niezawodny Ibra, który wybiegł zza pleców obrońców i huknął tuż przy słupku. Na początku sędzia pokazał pozycję spaloną Szweda, ale po wideoweryfikacji bramka została uznana.

Napastnik mógł nawet skompletować hat tricka, ale nie wykorzystał dobrej okazji na 3:0.
W ostatnim kwadransie Milan musiał sobie radzić w dziesiątkę po tym, jak za dwie żółte kartki z boiska zszedł Alexis Saelemaekers.
Cagliari nie wykorzystało gry w przewadze i do końca goli już nie obejrzeliśmy. Cały mecz na ławce rezerwowych gospodarzy przesiedział Sebastian Walukiewicz.

Po 18 kolejkach Rossoneri mają 43 punkty, o trzy więcej od drugiego Interu i aż 10 od broniącego tytułu Juventusu.
Cagliari – AC Milan 0:2 (0:1)Bramki: Zlatan Ibrahimović (7’, 52’)
Autor: Kaszaj / Źródło: eurosport.pl