Cadiz - FC Barcelona: wynik na żywo i relacja: La Liga

10/09/2022, 15:41 GMT+2

Cadiz - FC Barcelona. Robert Lewandowski rozpoczął sobotni mecz na ławce rezerwowych, ale gdy tylko wszedł w drugiej odsłonie, nie potrzebował wiele czasu na zdobycie swojego szóstego gola w hiszpańskiej ekstraklasie. Katalończycy pokonali ostatnią drużynę tabeli 4:0. Spotkanie było przerwane na długie minuty z powodu ataku serca jednego z kibiców na trybunach.

Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy jeszcze na naszą dzisiejszą relację z finału US Open 2022, w którym Iga Świątek zmierzy się z Ons Jabeur. Początek meczu o 22.

Koniec meczu. Barcelona zanotowała efektowne zwycięstwo po przebudzeniu w drugiej połowie. Przyćmił je jednak dramat kibica, który miał atak serca. Na szczęście według doniesień został uratowany przez lekarzy.
GOL! 4:0 po trafieniu Dembele. Skrzydłowy pieczętuje triumf Barcelony strzałem oddanym na wprost bramki.
3 minuty doliczone do drugiej połowy.
Liczył na rewanż Fatiego Lewandowski, wbiegając w pole karne, ale podanie do Polaka zostało przecięte przez obrońców.
GOL! 3:0 prowadzi już Barcelona. Lewandowski pod naporem obrońcy wystawił piłkę, jak na tacy Fatiemu, a ten dopełnił formalności.
Gospodarze mieli rzut wolny po faulu Lewandowskiego. Alcaraz strzelił wysoko nad poprzeczką.
Araujo skutecznie zatrzymał atakującego Alcaraza.
Piłkarze wrócili do gry. Pozostało 8 minut podstawowego czasu plus to, co doliczy sędzia.
Wedle komunikatu spotkanie ma zostać wznowione o godz. 21:05. Część kibiców udała się już jednak do domu.
Piłkarze obu zespołów wracają na boisko. Wygląda na to, że mecz zostanie jednak wznowiony. Trwa rozgrzewka.
Podobno drugą osobą, która zasłabła, był operator kamery. Zdołał on jednak o własnych siłach udać się ze służbami medycznymi na badania.
Duża liczba medyków i policji pojawiła się niestety na innej trybunie, wygląda na to, że kolejna osoba z publiczności potrzebuje pomocy. Wygląda na to, że drugi incydent nie jest jednak tak groźny.
Poszkodowany kibic został wyniesiony na noszach ze stadionu.
Wedle nieoficjalnych wieści, które do nas docierają, wynika że życie kibica udało się uratować.
Pod stadionem widać karetkę na sygnale. Czekamy na więcej informacji.
Zawodnicy obu zespołów schodzą do szatni. W tej chwili nie ma mowy o wznowieniu meczu, trwa walka o życie kibica, który miał atak serca.
Bramkarz gospodarzy pospiesznie dostarczył niezbędny sprzęt medyczny na trybuny. Cały stadion zamarł w oczekiwaniu na wieści.

Zawodnicy chowają twarze w dłoniach, publiczność również zatroskana śledzi dramat na trybunach. Wszystko w rękach lekarzy.
Niepokojąco przedłuża się przerwa. Wygląda na to, że konieczne było użycie defibrylatora. Piłkarze z troskę przyglądają się całej sytuacji.
Tymczasem na boisku chwila nieplanowanej przerwy. Ktoś zasłabł na trybunach i zajmują się nim służby medyczne.
Smutno wyglądało dziś konto Barcy na Twitterze, ale w drugiej odsłonie wszystko wróciło do normy.

Dembele szukał dośrodkowaniem nabiegającego na bramkę Lewandowskiego, ale przeciął podanie dobrze interweniujący Ledesma.
Marcos Alonso zmienia na boisku Balde. To już ostatnia roszada w ekipie Barcelony.
Lewandowski tym razem znalazł się z futbolówką na prawym skrzydle, próbował dośrodkowania, ale zostało zablokowane.
Nieudane rozegranie piłki w wykonaniu duetu Busquets, Lewandowski.
Ansu Fati zmienia na boisku Raphinhę. Brazylijczyk nie miał zadowolonej miny.
Barcelona szuka kolejnych goli. Dwukrotnie strzelał Raphinha, który nie dostrzegł Lewandowskiego.

GOOOOOOOOOOOOL!!!! LEWANDOWSKI!!! Tego brakowało Barcy do przerwy. Polak dopadł do piłki we właściwym momencie i wślizgiem skierował ją do siatki.
Mocny strzał Busquetsa, ale bardzo niecelny. Rozruszał ofensywę Barcelony Dembele po wejściu z ławki.
W ekipie gospodarzy również doszło do zmian. Pojawili się Tomas Alarcon oraz Theo Bongonda i to miejscowi odważniej atakowali przez moment.
Do gry weszli też Pedri i Ousmane Dembele. Murawę opuścili Ferran Torres, Memphis Depay i Gavi.
Mimo prowadzenia Barcy wchodzi na boisko Robert Lewandowski.

GOOOOOOOL! Gavi zagrywał w pole karne, piłkę odbił jeszcze bramkarz i ta trafiła pod nogi de Jonga, który nie miał problemów z finalizacją akcji.
Fede San Emeterio miał szansę na strzelenie gola dla gospodarzy, lecz w dogodnej sytuacji uderzył wysoko ponad poprzeczką.
Akcja Ivana Alejo nieczysto przerwana przez Busquetsa i gracz Barcelony słusznie ukarany żółtą kartką.
Raphinha znalazł lukę wzdłuż linii końcowej, ale skończyło się tylko na rzucie rożnym. Znów krótkie rozegranie i bez zagrożenia.
Próba lobowania w wykonaniu de Jonga i piłka ląduje bezpiecznie w rękawicach Ledesmy.
Dużo niedokładności w rozegraniu gości w dzisiejszym meczu. Balde i Torres nie zdołali przedrzeć się przez obronę.
Robert Lewandowski rozgrzewa się już za linią boczną. Tymczasem Cadiz w ofensywie.
Jednak bez roszad w obu zespołach. Piłkarze Barcelony rozpoczęli drugą odsłonę meczu przy piłce.
Zawodnicy powoli wracają już na murawę. Zaraz przekonamy się, czy będą jakieś zmiany.

Kończy pierwszą połowę sędzia. Za kwadrans przekonamy się, jakie decyzje podejmie Xavi i czy na murawie zamelduje się wreszcie Lewandowski.
Raphinha fatalnie zgubił piłkę, mając doskonałą okazję do kontry. Szansę na poprawkę miał Torres, lecz ponownie zawiódł. Wątpliwe, by wrócił on na boisko po przerwie.
3 minuty doliczone przez arbitra do pierwszej połowy.
Busquets zablokowany w szesnastce przez czujną defensywę gospodarzy. Barca miała jeszcze rzut rożny, ale między słupkami znów poradził sobie Jeremias Ledesma.
Depay cofnął się nieco do rozegrania, po chwili dostał piłkę w polu karnym, lecz jego strzał nie mógł sprawić problemów bramkarzowi, a na dodatek był na spalonym. Holender nie wykorzystuje dziś swojej szansy.
Dośrodkowanie Gaviego poza zasięgiem jego kolegów z Barcelony. Jeśli tak dalej pójdzie, powinniśmy się doczekać na boisku Lewandowskiego.
Depay tym razem w roli podającego, dośrodkowanie Holendra jednak przecięte. Nie popisał się też Torres, łatwo tracąc piłkę. Nie jest to ich najlepszy mecz.
Raphinha zatrzymany przez obrońcę, ale wywalczył rzut rożny. Po krótko rozegranym stałym fragmencie gry piłkę otrzymał Depay, lecz nic z tego nie wyszło.
Chwila przerwy na łyk wody. Xavi nie marnuje jednak czasu i podpowiada swoim podopiecznym, jak poprawić skuteczność.
Nieudana kontra Cadizu. Ocampo stracił futbolówkę po mocnym starciu z Araujo. Gwizdek sędziego milczał.
Busquets dobrze wypatrzył na skrzydle Raphinhę, ale Brazylijczyk nie zdołał opanować piłki.
Ostatni zespół hiszpańskiej ekstraklasy póki co broni się z powodzeniem. Trener Barcelony w razie konieczności ma jednak swojego asa na ławce rezerwowych.
Raphinha wstrzelił piłkę w szesnastkę, lecz żaden z jego kolegów nie zdołał jej przeciąć i skierować w stronę bramki.
Mocne dośrodkowanie Balde w stronę walczącego w powietrzu Depaya, Holender przegrał jednak rywalizację z obrońcami. Strzelał jeszcze Raphinha, ale bardzo niecelnie.
Szarżował na bramkę Cadizu Balde, ale sędzia przerwał jego atak, wskazując na faul na jednym z graczy gospodarzy.
Barcelona spędziła przy piłce 62 procent czasu gry w pierwszym kwadransie meczu.
Raphinha ukarany żółtą kartką za nieprzepisowe przerwanie akcji rywali.
Ferran Torres miał znakomitą okazję. Dostał futbolówkę tuż przed bramką, ale podanie zaskoczyło go i skończyło się stratą.
Nieporozumienie Bellerina z Raphinhą na prawym skrzydle. Brazylijczyk chciał zostawić piłkę koledze, ale ten nie zdołał do niej dojść.
Coraz dłużej goście utrzymują się z piłką na połowie przeciwnika. Pierwszy gol wisi w powietrzu.
Raphinha trafił w słupek! Gavi posłał znakomite podanie do skrzydłowego, do szczęścia zabrało centymetrów! Po chwili uderzał jeszcze Torres, ale również bez powodzenia.
Gospodarze sprawdzili czujność defensywy Barcy, zagrywając długie podanie w okolice szesnastki. Pique wyjaśnił sytuację.
Raphinha próbował rajdu prawym skrzydłem, lecz nie udało mu się niczego uzyskać i stracił piłkę.
Memphis Depay miał piłkę w polu karnym, ale nie zdołał przedrzeć się przez zasieki obrońców.
Miejsca drużyna wysoko naciska na piłkarzy Barcelony i nie wygląda na to, by planowała murowanie własnej bramki.
Z dośrodkowania nic nie wyszło, ale po chwili Cadiz znów zaatakował i mieliśmy pierwszą próbę strzału zablokowaną przez obrońców Barcy.
Gospodarze w pierwszych sekundach zapędzili się pod pole karne rywali i wywalczyli rzut rożny.
Gramy! Cadiz rozpoczął od środka.
Czekamy zatem, jak będzie radzić sobie klub z Camp Nou, który po raz pierwszy w tym sezonie zaczyna oficjalny mecz bez Lewandowskiego na boisku. Za chwilę początek spotkania. Piłkarze są już na murawie.
Zmian w wyjściowym składzie Barcelony na mecz z Cadizem jest więcej. Polaka na szpicy ataku zastąpi Memphis Depay. W obronie od pierwszych minut zagrają m.in. Gerard Pique oraz nowy nabytek Dumy Katalonii Hector Bellerin.

"Lewy" w tym tygodniu zdobył już dla Barcelony hat-tricka w meczu z Viktorią Pilzno (5:1) w Lidze Mistrzów, a w najbliższy wtorek Katalończyków czeka szlagierowe spotkanie z Bayernem Monachium.
Wiemy już, że na ewentualne gole Lewandowskiego w dzisiejszym meczu trzeba będzie poczekać. Trener Barcelony Xavi postanowił oszczędzać siły najlepszego napastnika i Polak rozpocznie mecz na ławce.
Czy na Estadio Nuevo Mirandilla 34-letni Polak powiększy swój dorobek? Szansa na to spora, Cadiz to najgorsza drużyna bieżących rozgrywek. W czterech meczach poniosła cztery porażki. Bilans bramkowy? 0:10.
W czterech ligowych meczach na hiszpańskiej ziemi "Lewy" uzbierał już pięć trafień i wespół z Iago Aspasem z Celty Vigo jest liderem klasyfikacji strzelców.
Witamy i zapraszamy na relację z meczu 5. kolejki La Liga. FC Barcelona gra w Kadyksie z Cadiz CF, który w poprzednim sezonie urywał punkty faworytom, m.in. Dumie Katalonii i Realowi Madryt.
CADIZ - FC BARCELONA 0:4
bramki: Frenkie De Jong (55.), Robert Lewandowski (65.), Ansu Fati (86.), Ousmane Dembele (90.).
Autor: jac / Źródło: eurosport.pl