Bundesliga: VfL Wolfsburg - RB Lipsk, wyniki meczów 16. kolejki

16/01/2021, 20:59 GMT+1

Piłkarze Bayernu Monachium mogą spać spokojnie. W meczach 16. kolejki Bundesligi żaden z najgroźniejszych rywali mistrzów Niemiec nie był w stanie wywalczyć kompletu punktów.

Piłkarze RB Lipsk tracili przed tą kolejką do Bayernu dwa punkty, więc w przypadku wygranej w Wolfsburgu awansowaliby - przynajmniej do niedzieli - na pierwsze miejsce. Tak się jednak nie stało. Do przerwy przegrywali nawet 1:2, a jeden punkt i remis 2:2 uratował im w 54. minucie reprezentant Węgier Vilmos Willi Orban.
Jedną z bramek dla Wolfsburga zdobył Holender Wout Weghorst, dla którego to jedenaste trafienie w obecnym sezonie Bundesligi.
Cały mecz w eikipe Wilków na ławce rezerwowych przesiedział 19-letni Bartosz Białek.
RB Lipsk z dorobkiem 32 punktów pozostał wiceliderem, Wolfsburg jest szósty - 26.

Borussia uratowała się przed kompromitacją

Do niespodzianki doszło w Dortmundzie, gdzie czwarta w tabeli Borussia - bez Łukasza Piszczka w kadrze meczowej - mimo wielu okazji nie potrafiła pokonać ostatniego przed tą kolejką FSV Mainz. Goście nawet sensacyjnie prowadzili od 57. minuty (Levin Oeztunali), ale w 73. minucie wyrównał belgijski obrońca BVB Thomas Meunier.
Wicemistrz Niemiec mógł wygrać, jednak chwilę później rzutu karnego - podyktowanego za faul na Meunierze - nie wykorzystał doświadczony Marco Reus (nie trafił w bramkę).
Dla FSV Mainz to pierwszy remis po serii trzech porażek.
- Musimy uważać na to, co robimy. Mieliśmy tak wiele okazji, aby awansować do pierwszej trójki w lidze, nawet na pierwsze miejsce. Za każdym razem marnujemy naszą szansę. Musimy to zmienić - powiedział Meunier o postawie BVB w ostatnich tygodniach.

Bayern może odskoczyć

Hertha Berlin zremisowała na wyjeździe bezbramkowo z FC Koeln. W barwach stołecznej ekipy cały mecz rozegrał Krzysztof Piątek.
Natomiast FC Augsburg, z bramkarzem Rafałem Gikiewiczem i grającym od 58. minuty Robertem Gumnym, przegrał w Bremie z Werderem 0:2.
W ostatnim sobotnim meczu Borussia Moenchengladbach zremisowała na wyjeździe 2:2 w z VfB Stuttgart. Do wyrównania gospodarze doprowadzili tuż przed końcowym gwizdkiem. Wówczas rzut karny wykorzystał Silas Wamangituka.
Dzień wcześniej znakomicie spisujący się w tym sezonie Union Berlin (piąty w tabeli) pokonał u siebie trzeci w tabeli Bayer Leverkusen 1:0. Aptekarze jeszcze kilka tygodni temu byli liderami, ale w ostatnich czterech meczach zdobyli zaledwie jeden punkt.
Piątkowe i sobotnie wyniki ułożyły się więc po myśli lidera Bayernu Roberta Lewandowskiego (33 pkt). Zespół z Monachium, który w mijającym tygodniu sensacyjnie odpadł w 2. rundzie Pucharu Niemiec (porażka w rzutach karnych z drugoligowym Holstein Kiel), podejmie w niedzielę SC Freiburg.