Bundesliga. Borussia Dortmund - Eintracht Frankfurt - gol Łukasza Piszczka

15/02/2020, 09:34 GMT+1

Wrócił do pierwszego składu Borussii Dortmund, wyprowadził drużynę na boisko, a potem znakomitym strzałem otworzył wynik meczu z Eintrachtem Frankfurt. Przy okazji potwierdziło się, że Polak jest prawdziwym talizmanem BVB. Gdy strzela, to jego zespół nie przegrywa.

Borussia rozbiła Eintracht Frankfurt aż 4:0. Piszczek wrócił do składu wicemistrzów Niemiec po dwóch meczach przerwy i, jak na kapitana przystało, poprowadził swoich kolegów do efektownego zwycięstwa.

Wiek to tylko liczba

W Dortmundzie Eintracht bronił się tylko do 33. minuty. Wtedy precyzyjnym strzałem sprzed pola karnego popisał się Piszczek, zdobywając debiutancką bramkę w tym sezonie.
Tym samym były reprezentant Polski stał się drugim najstarszym strzelcem bramki dla BVB w Bundeslidze (34 lata i 256 dni). Bardziej wiekowy był tylko Christian Woerns, który dokonał tej sztuki we wrześniu 2007 roku. Niemiec miał 35 lat i 142 dni.
- Po dwóch porażkach zareagowaliśmy tak, jak powinniśmy. Zagraliśmy swoją piłkę. Nie pozwoliliśmy przeciwnikowi na wiele. 4:0 to dobry prognostyk przed kolejnym spotkaniem - skomentował Piszczek.
To odbędzie się już we wtorek. W 1/8 finału Ligi Mistrzów jego zespół zagra z PSG. Pierwszy mecz zostanie rozegrany na Signal Iduna Park.

18 bramek w 10 lat

Prawy obrońca BVB jest prawdziwym talizmanem swojego zespołu. Gdy strzela, to jego zespół nie przegrywa. Od sezonu 2011/2012 zdobył 18 bramek. Przełożyło się to na 15 zwycięstw i trzy remisy.
Wiele okazji na powiększenie swojego dorobku może już nie mieć. Wszystko wskazuje na to, że po 10 latach Piszczek pożegna się z zespołem. Jego kontrakt wygasa w czerwcu tego roku. Władze klubu z Zagłębie Ruhry raczej nie zdecydują się go przedłużyć, o czym informował m.in. niemiecki "Sport Bild".