Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Lechia Gdańsk: wynik i relacja - PKO BP Ekstraklasa 2021/22

16/10/2021, 15:10 GMT+2

To były dwie minuty, które wstrząsnęły Niecieczą. Lechia w krótkim odstępie czasu strzeliła dwa gole i wygrała 2:0 w spotkaniu 11. kolejki ekstraklasy. Dzięki zwycięstwu Gdańsk ma lidera.

Zespół z Niecieczy podejmował świetnie prezentujących się w ostatnich tygodniach gdańszczan. Zdecydowanym faworytem starcia szesnastej z drugą ekipą w tabeli byli goście, którzy od samego początku byli stroną przeważającą.
W pierwszej połowie Lechii brakowało jednak przede wszystkim skuteczności. Liczne próby kwartetu Paixao - Conrado - Durmus - Sezonienko były niecelne lub znakomicie w bramce spisywał się Łukasz Budziłek.
Gospodarze mieli tylko jedną klarowną okazję w pierwszych 45 minutach, ale piłka po strzale Sebastiana Bonieckiego z dystansu przeleciała tuż nad poprzeczką Dusana Kuciaka.

Świetne 120 sekund gości

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, a kluczowe dla losów spotkania okazały się 55. oraz 56. minuta. Najpierw po dośrodkowaniu Durmusa oraz zgraniu Conrado z trafienia mógł cieszyć się Paixao, dla którego był to 94. gol w historii jego występów w ekstraklasie. Chwilę później Brazylijczyk sam wykończył świetne dogranie Turka, a lechiści podwyższyli prowadzenie na 2:0.
Niecieczanie jak najszybciej starali się odrobić straty, ale uderzenia Ernesta Terpiłowskiego czy Marcina Grabowskiego przelatywały milimetry od bramki rywali. W końcówce goście całkowicie kontrolowali boiskową sytuację i ostatecznie trzy punkty zasłużenie pojechały do Gdańska.
Dzięki wygranej Lechia, przynajmniej do niedzieli i hitowego spotkania dotychczas pierwszego Lecha Poznań z Legią, będzie nowym liderem (22 punkty). Bruk-Bet z siedmioma plasuje się na 16. lokacie.
Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Lechia Gdańsk 0:2 (0:0)Bramki: 0:1 Flavio Paixao (55), 0:2 Conrado (56).
Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Łukasz Budziłek - Marcin Wasielewski, Michal Bezpalec, Nemanja Tekijaski, Bartłomiej Kukułowicz (46. Marcin Grabowski) - Michal Hubinek, Sebastian Bonecki - Ernest Terpiłowski (82. Martin Vasil), Samuel Stefanik (64. Jakub Pek), Martin Zeman (64. Roman Gergel) - Muris Mesanovic (64. Kacper Śpiewak).
Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak – Tomasz Makowski (46. Mateusz Żukowski), Michał Nalepa, Mario Maloca, Rafał Pietrzak - Jarosław Kubicki, Maciej Gajos (85. Egzon Kryeziu) - Ilkay Durmus, Flavio Paixao (85. Bassekou Diabate), Conrado (74. Marco Terrazzino) - Kacper Sezonienko (75. Omran Haydary).
Autor: rozniat/twis / Źródło: eurosport.pl, PAP