Brazylia - Argentyna: przerwany mecz eliminacji mistrzostw świata. Co się stało?

05/09/2021, 20:00 GMT+2

Do ogromnego zamieszania doszło na początku meczu 6. kolejki eliminacji do mistrzostw świata w 2022 pomiędzy Brazylią a Argentyną. Jak się okazało, czwórka piłkarzy gości miała złamać obowiązujące w stanie Sao Paulo przepisy antycovidowe. Meczu nie dokończono.

Niedzielny mecz miał być rewanżem za tegoroczny finał Copa America, w którym Leo Messi i spółka pokonali Canarinhos 1:0. O spotkaniu zrobiło się głośno, ale za sprawą pozaboiskowych zdarzeń.
Starcie zostało przerwane w pierwszych minutach, ponieważ brazylijskie ministerstwo spraw wewnętrznych chciało deportować czterech argentyńskich zawodników grających w Premier League za złamanie przepisów sanitarnych.
Na boisku pojawili się agenci sanepidu i policja. Doszło do ogromnego zamieszania.

Mieli zeznać, że nie byli w Wielkiej Brytanii

Według informacji brazylijskich dziennikarzy piłkarze (Giovani Lo Celso, Cristian Romero, Emiliano Martinez oraz Emiliano Buendia) mieli zeznać, że w ciągu ostatnich 14 dni nie przebywali na terenie Wielkiej Brytanii i tym samym miała ich nie obowiązywać dwutygodniowa kwarantanna przy powrocie na Wyspy.
Co ciekawe, kilka godzin wcześniej Anvisa (lokalna agencja ds. zdrowia) upomniała Argentyńczyków o konieczności izolacji od reszty zespołu po tym, jak odkryto zatajenie tego faktu w formularzu zgłoszeniowym przy wjeździe do kraju.
Po zdarzeniu zawodnicy obu drużyn zeszli z boiska i udali się o szatni.

Zapadła decyzja

Po kilkudziesięciu minutach podjęto decyzję, że mecz nie zostanie wznowiony, a o dalszych krokach FIFA zdecyduje na podstawie raportu sędziego Komisji Dyscyplinarnej.
Po siedmiu rozegranych kolejkach w tabeli z kompletem punktów prowadzi Brazylia (21), która ma sześć oczek przewagi na wiceliderującą Argentyną (15). Na miejscach gwarantujących bezpośredni awans na mundial w Katarze są także Ekwador (12) oraz Urugwaj (9).
Autor: rozniat/TG / Źródło: eurosport.pl