Bologna - Juventus 0:3. Juve szósty mecz z rzędu bez straty gola

17/12/2017, 16:24 GMT+1

Łatwe wyjazdowe zwycięstwo Juventusu. Mistrz Włoch pokonał Bolognę 3:0, w szóstym meczu z rzędu nie tracąc gola. Mur z Turynu nie do przebicia. Bronił Wojciech Szczęsny.

Nie grał kapitan Gianluigi Buffon, bo ten dochodzi do siebie po urazie łydki. Szczęsny godnie go zastąpił. Wiele pracy nie miał, ale gdy już trzeba było, to spisywał się bez zarzutu. Jak w pierwszej połowie, gdy obronił strzał Godfreda Donsaha.

Pjanić z golem i asystą

Za chwilę Juve objęło prowadzenie. Rzut wolny dla Miralema Pjanicia to jak rzut karny i było 1:0. To nic, że sytuacja nie najłatwiejsza - strzelał z narożnika pola karnego.

Jeszcze przed przerwą obrońcy tytułu dorzucili kolejnego gola. Tym razem Pjanić wystąpił w roli asystenta, a Mario Mandżukić wziął się za brudną robotę.

W drugiej połowie Blaise Matuidi trafił na 3:0.

Juventus w tabeli Serie A jest drugi, ma punkt straty do Napoli, które w sobotę było w Turynie, gdzie bez większych problemów poradziło sobie z Torino FC.