Betis Sewilla - Real Madryt: wynik i relacja - La Liga

29/08/2021, 04:53 GMT+2

Real Madryt pokonał na wyjeździe Betis Sewilla 1:0 w sobotnim meczu 3. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy. Skromne zwycięstwo Królewskim zapewnił Dani Carvajal.

Męki Realu Carvajal przerwał w 61. minucie. Tym razem w roli asystenta wystąpił najlepszy strzelec zespołu Karim Benzema. Francuz perfekcyjnie, co do centymetra i technicznie, podał z lewej strony boiska, a boczny obrońca strzelił efektownie z woleja.
Zwycięstwo skromne, acz bardzo istotne. Real ma na koncie już siedem punktów w trzech meczach. Tyle samo zgromadziły Sevilla, Valencia i Mallorca, ale mają gorszy bilans bramek.
Sevilla, dotychczasowy lidera, w sobotę zgubiła pierwsze punkty. Na wyjeździe ledwie zremisowała z Elche 1:1.

Real czeka na odpowiedź Atletico

W niedzielę broniące tytułu Atletico Madryt zagra u siebie z Villarrealem. Jeśli stołeczny zespół wygra, to jako jedyny z kompletem punktów obejmie prowadzenie. Tego samego dnia Barcelona na własnym stadionie zmierzy się z Getafe.