Benevento - Sassuolo: wynik meczu i relacja - Serie A - piłka nożna

12/04/2021, 20:56 GMT+2

Nieudany wieczór Kamila Glika i jego Benevento. Beniaminek Serie A przegrał w 30. kolejce na własnym boisku z Sassuolo 0:1, a jedyny gol padł po strzale samobójczym. W samej końcówce Glik miał dwie szanse na wyrównanie.

Glik z bardzo dobrej strony pokazał się w ubiegłym tygodniu. Strzelił gola, który był dla niego pierwszym na włoskich boiskach od sześciu lat, a jego Benevento zremisowało z Parmą 2:2. Wynik nie był może wymarzony, ale znów o mały krok przybliżył beniaminka do utrzymania w Serie A.
Ten następny miał zostać postawiony w poniedziałek. Znów na własnym stadionie, przeciwko Sassuolo.

Zdecydował samobój

Od pierwszej minuty na Stadio Ciro Vigorito to jednak goście byli stroną przeważającą. To oni mieli piłkę częściej, to oni przeważali w ataku pozycyjnym. Okazji bramkowych, a tym bardziej strzałów, z tego nie było. W końcu, na krótko przed przerwą, kapitalną indywidualną akcję przeprowadził Jeremie Boga i wszystko skończyło się samobójczym trafieniem obrońcy Federico Barby.
Po zmianie stron mecz był bardziej otwarty. Benevento wreszcie miało swoje szanse za sprawą bardzo aktywnego Gianluki Lapaduli, ale bez zarzutów w bramce spisywał się Andrea Consigli.
Odważniejsza gra gospodarzy przekładała się również na kolejne szanse Sassuolo. Mecz mógł rozstrzygnąć Boga, ale jego strzał na poprzeczkę zbił Lorenzo Montipo. Ostatni kwadrans to już regularna wymiana ciosów, atak za atak, ale wynik się nie zmienił.
W doliczonym czasie bardzo groźnie głową strzelał Glik, ale genialnie obronił do Consigli. Kilka sekund później Polak przeciął strzał z dystansu jednego z kolegów, ale bramkarz Sassuolo ponownie wyczyniał cuda na linii. Obrońca kadry Biało-Czerwonych mógł tylko złapać się za głowę. I to dwukrotnie.
Po 30 kolejkach Benevento jest 16. w tabeli Serie A. Ma 30 punktów, o osiem więcej niż będące w strefie spadkowej Cagliari. Sassuolo wskoczyło na ósme miejsce.
Benevento - Sassuolo 0:1 (0:1)
Bramka: Barba (45' - sam.)