Bayern Monachium - Schalke Gelsenkirchen: Robert Lewandowski strzelił gola i zaliczył asystę - zobacz wideo

26/01/2020, 06:12 GMT+1

Piłka szuka w polu karnym Roberta Lewandowskiego, inna sprawa, że napastnik Bayernu znakomicie się w nim odnajduje. Starcie z Schalke 04 było tego najlepszym tego dowodem. Polak strzelił gola w dziewiątym meczu z rzędu z tym samym rywalem, wyrównując 50-letni rekord Bundesligi. Jeszcze ładniejsza była jego asysta w drugiej połowie.

Na wyrównanie rekordu legendarnego napastnika Klausa Fischera, który w latach 1969-74 zdobył co najmniej jedną bramkę w dziewięciu kolejnych spotkaniach z jednym rywalem (był to VfB Stuttgart), "Lewy" potrzebował sześciu minut w sobotnim hicie 19. kolejki Bundesligi.

Prawie ulubiona ofiara

Wtedy po podaniu Ivana Perisicia i błędzie bramkarza gości Marcusa Schuberta z bliska trafił do siatki. Warto podkreślić, że obrońcy kompletnie zapomnieli o Polaku, który miał sporo miejsca przy uderzeniu.
Dla Lewandowskiego to 19. bramka przeciwko Schalke. Więcej w Bundeslidze zdobył tylko przeciwko Wolfsburgowi - 21.
W tym sezonie Polak trafił w lidze już 21 razy. Tym samym znowu został samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców. O jedną bramkę mniej ma Timo Werner z RB Lipsk.

W pierwszej połowie snajper Bayernu dołożył drugiego gola, ale trafienie nie zostało uznane ze względu na pozycję spaloną we wcześniejszej fazie akcji.

Nawinął rywala i oddał piłkę koledze

W 58. minucie Lewandowski do swojego dorobku dołożył też trzecią w tym sezonie asystę. Ładnie zwiódł pędzącego za nim obrońcę i podał do Thiago Alcantary, a Hiszpan bez problemu podwyższył na 4:0. Po chwili podziękował Polakowi za asystę.
Ostatecznie skończyło się 5:0, a pozostałe bramki dla Bawarczyków zdobywali Thomas Mueller, Leon Goretzka oraz Serge Gnabry. Dzięki wygranej drużyna z Monachium awansowała na drugie miejsce w tabeli. Ma już tylko punkt straty do prowadzącego RB Lipsk.