Bayern Monachium - Borussia Dortmund: wynik i relacja na żywo - Superpuchar Niemiec

17/08/2021, 17:00 GMT+2

Bayern Monachium pokonał Borussię Dortmund 3:1 w meczu o Superpuchar Niemiec. Bawarczycy rozpoczęli sezon od zdobycia trofeum, które w poprzednim sezonie również padło ich łupem. Robert Lewandowski zdobył dwie bramki i miał asystę. Tak mecz relacjonowaliśmy w eurosport.pl.

My zaś za dzisiaj dziękujemy. Bez odbioru.
Borussia grała nieźle krótszymi lub dłuższymi momentami. Na więcej jednak zabrakło sił, możliwości, być może motywacji albo po prostu umiejętności. To Bayern rządzi niemiecką piłką. To Robert Lewandowski rządzi pojedynkiem z Erlingiem Haalandem.
Robert LewanThanosowski.

A ten mecz się skończył. Bayern zdobywcą Superpucharu Niemiec.
Żółtą kartkę otrzymuje Choupo-Moting.
Cztery minuty, w których bardzo dobrą sytuację zdążył zmarnować Haaland. Już tylko chwila do końca.
Cztery minuty doliczonego czasu gry.
Jest owacja dla najlepszego na boisku. Maxim Choupo-Moting w miejsce "Lewego". Wow, po prostu wow.
W Dortmundzie zaś zmiany. Reinier za Bellinghama, a Marius Wolf za Feliksa Passlacka.
Piłkarska klasa najczystszej postaci. Sane z kolei z żółtą kartką.

Neuer wyskakuje do... główki na 25. metrze. Haaland tyleż bezradny, co zaskoczony.
Marco Pasalić za Gio Reynę.
I wszystko jasne.

Fatalna strata Akanjiego w wyprowadzeniu piłki, ta odbija się od Tolisso, wędruje pod nogi Roberta, który... Resztę dopowiedzcie sobie sami.
Jest i ON!!! Lewandowski na 3:1.
Podwójna zmiana w Bayernie: James Musiala i Corentin Tolisso na murawie, Gnabry i Muller poza nią.
Obrazek, który wyraża więcej niż tysiąc słów. Bayern z kolei zaatakował uderzeniem Lewandowskiego z dystansu. Obok bramki.

Borussia podkręca tempo, a my zerkamy na gola Reusa. Jest na co patrzeć.

25 minut do końca meczu. Borussia wydawała się już opadać na deski, ale podnosi się szybko i efektownie. Signal Iduna Park ponownie żyje tym meczem.
Cóż to był za gol. Nabiegł na piłkę od Jude'a Bellinghama, przyłożył wewnętrzą część prawej stopy. Tuż przy słupku. Manu Neuer nie miał co zbierać.
Strzelał Lewy, strzela i jego przyjaciel. Reus na 2:1!!!
Poprowadził akcję prawym skrzydłem Haaland, zagrał do Malena. Trochę nie dogadali się nowi klubowi koledzy. Zabrakło tempa i zrozumienia.
Donyell Malen, jeden z wyróżniających się zawodników Euro 2020, w miejsce Moukoko. Co pokaże nowy piłkarz BVB?
Jest i gol nr 2 dla Bayernu.

Jest odpowiedź Haalanda... Niestety (dla widowiska) bez gola Norwega. Dahoud zagrał prostopadle do Norwega, ten na spalonym. Bayern dalej prowadzi dwiema bramkami.
"Lewy" znów pokazał, jak ma grać klasyczna "9". Tyłem do bramki, odgrywa piętą do Muellera, a ten trafia na pustą. Na Bayern nie ma jak na razie mocnych.
2:0. Lewandowski asysta, Thomas Mueller gol.
A tymczasem zmiana w Bayernie - Leroy Sane za aktywnego dziś Comana.
Robert przeciwko BVB: 24 mecze i 23 gole. I jeszcze warto pamiętać, że ma już 6 goli w Superpucharze.

Rozpoczynamy drugą połowę. Oby piłkarze zaserwowali nam równie wysoki poziom co w poprzednich 45 minutach.
Minutę, która dobiega końca. Czytamy się za krótką chwilę. W Superpucharze Niemiec nie brak emocji, teraz także i nie brakuje bramki.
Robert przybija piątkę z najlepszym środkowym napastnikiem świata, a sędzia dolicza minutę gry.

Czego chcieć więcej od swojej dziewiątki? Mamy już tylko kilkadziesiąt sekund do przerwy.

Król w Bundeslidze jest jeden. Robert nabiegł na centrę Gnabry'ego z lewego skrzydła i uderzył głową tak, że nawet sam Gerd Mueller by się tego nie powstydził. Czysta, światowa klasa.
Ten gol wisiał w powietrzu. Lewandowski!!!
21-letni Haaland do 16-letniego Youssoufa Moukoko. Akcja dwóch piłkarzy, którzy mają w sumie 37 lat, daje gola, jednak z wyraźnego spalonego. Gol (przepisowy) wisi w powietrzu.
Ależ szansa Lewandowskiego. W zamieszaniu w polu karnym uderza z bliska, ale obija jedynie plecy rywala. Coraz bliżej gola.
Teraz upomniany również Mahmoud Dahoud.
Pół godziny gry puszczone w niepamięć. Wszystko w tym spotkaniu właściwie idealne. Brak jedynie bramek i oczekiwanej, znakomitej gry Haalanda.
Teraz już nie tylko tempo ostre. Także gra - żółty kartonik Reusa.
Wolny niewykorzystany - Reus przenosi piłkę nad poprzeczką.
Niklas Suele z żółtą kartką za wślizg w nogi Erlinga Haalanda.
Tym razem akcja po drugiej stronie. Marco Reus sam na sam z Manuelem Neuerem, ale wynik ani drgnął.

Coman!!! Po raz kolejny groźnie, tym razem uderza ponad poprzeczką.
Jest to pojedynek Kingsley Coman - Akanji. Pierwszy napędza ataki swojego zespołu, drugi je w najważniejszych momentach zatrzymuje. Tak jak teraz - Francuz z efektownym, ofensywnym wejściem, Szwajcar z bardzo dobrą interwencją.
Festiwal błędów BVB, którego jednak piłkarze z Monachium nie obnażają. Znów wychodzą obronną ręką gospodarze.
Serge Gnabry do Lewandowskiego... Przejmuje zagranie Manuel Akanji.
Jak na razie szybkie, przyjemne do oglądania tempo. Akcja idzie to w jedną, to w drugą stronę.
Zaczęli.
Lewandowski i Haaland zdążyli sobie spojrzeć w oczy. Zaraz pierwszy gwizdek. Wcześniej jeszcze oczywiście minuta ciszy dla "Wielkiego Gerda".
Jeszcze sekunda i już zaczynamy. Obie ekipy w tunelu.
Jak podoba się Wam trofeum?

Ikona klubu i całej niemieckiej piłki.

I jeszcze jedno piękne wspomnienie, od którego polscy kibice na pewno nie mogą uciec.
No to może przypomnijmy też, dlaczego w ogóle BVB gra dziś w tym spotkaniu.
Bayern ma komu dziś zadedykować ewentualne zwycięstwo.
W Dortmundzie to już niestety nie te czasy. Polskiej odpowiedzi na prawej stronie obrony brak...

Mamy i składy - zaczynamy od Bayernu, oczywiście z Robertem na murawie.

Oczywiście najciekawiej zapowiada się rywalizacja dwóch snajperów: Lewandowski kontra Haaland. Obaj udanie rozpoczęli sezon, ale jednak lepiej Norweg, który zanotował 3 asysty i strzelił 2 gole. Polak zanotował trafienie przeciwko Borussii Moenchengladbach.
O godzinie 20.30 rozpocznie się pierwsze w tym sezonie starcie Bayernu Monachium z Borussią Dortmund, a stawką będzie Superpuchar Niemiec. Bawarczycy przystępują do meczu jako mistrz, BVB jako zdobywca Pucharu Niemiec.
Cześć. Witajcie. Hej.
Superpuchar Niemiec:
Borussia Dortmund - Bayern Monachium 1:3 (Reus 64.) - (Lewandowski 41., 74.), Mueller (50.)
Autor: red / Źródło: eurosport.pl