Audi Cup. Bayern Monachium - Fenerbahce - wynik półfinału

30/07/2019, 20:37 GMT+2

Piłkarze Bayernu Monachium bez większego wysiłku rozgromili Fenerbahce 6:1 w spotkaniu sparingowym rozgrywanym w ramach turnieju Audi Cup. Trzy gole dla triumfatorów strzelił rezerwowy Thomas Mueller. Robert Lewandowski odegrał symboliczną rolę.

Już po pierwszej połowie wtorkowego spotkania z Fenerbahce stało się jasne, że piłkarze Niko Kovaca zapiszą na swoim koncie trzecią wygraną. Dzięki temu awansowali do finału miniturnieju Audi Cup, w którym zmierzą się z Tottenhamem - podopieczni Mauricio Pochettino wcześniej rozprawili się z Realem (1:0). Mecz w środę o 20:30.
Jednak niewykluczone, że najważniejsza wiadomość z pierwszej połowy to kontuzja Serge'a Gnabry'ego. Reprezentant Niemiec musiał opuścić murawę już w 20. minucie. Wobec braku nowych skrzydłowych jest to bardzo niepokojąca informacja dla chorwackiego szkoleniowca.

Zabawa Bayernu

Spotkanie z Fenerbahce było dla Bayernu dobrą zabawą. Defensywa rywali prezentowała się katastrofalnie i już po pierwszych 45 minutach sędzia mógł zakończyć mecz - ekipa z Monachium prowadziła aż 5:0, choć można było odnieść wrażenie, że grała tylko na pół gwizdka.
Wynik w 22. minucie otworzył Renato Sanches. Portugalczyk, który od jakiegoś czasu mówi o odejściu z Bayernu, pewnie wykorzystał podanie Roberta Lewandowskiego i trafił do pustej bramki. Od tego momentu zaczęło się ostre strzelanie w wykonaniu podopiecznych Kovaca. Do siatki trafili jeszcze Leon Goretzka, wprowadzony za Grnabry'ego Mueller i Kingsley Coman - zwłaszcza ostatni z wymienionych dawał się we znaki obrońcom tureckiego klubu.
Bayern prowadził 4:0, a tuż przed przerwą zdobył jeszcze jedną bramkę. Lewandowski został sfaulowany w polu karnym przez Maurico Islę, a jedenastkę na gola zamienił Mueller.

Hat trick Muellera

W drugiej odsłonie Bawarczycy nie przemęczali się i spokojnie kontrolowali wydarzenia na boisku. Co więcej w 58. minucie swojego trzeciego gola strzelił Mueller - tym razem Niemiec wykorzystał błąd obrońców i bramkarza, który wybiegł przed szesnastkę, po czym przymierzył z dalszej odległości.
Piłkarze Bayernu po kolejnym golu na chwilę stracili koncentrację, za co zostali skarceni. Fenerbahce przeprowadziło jedną z nielicznych akcji w meczu, a Max Kruse poradził sobie z defensorami i precyzyjnym strzałem pokonał golkipera Bayernu.
Lewandowski opuścił murawę w 74. minucie, gdy zmienił go Jann-Fiete Arp. Polak nie obejrzał z ławki już żadnego gola - jego koledzy wystrzelali się w pierwszej połowie.
Autor: PO / Źródło: eurosport.pl