Atletico San Luis - Queretaro na Estadio, liga meksykańska. Horror na trybunach Estadio Alfonso Lastras

21/10/2019, 12:10 GMT+2

Mecz ligi meksykańskiej pomiędzy Atletico San Luis a Queretaro na Estadio Alfonso Lastras został przerwany niecałe dziesięć minut przed końcem. Powodem podjęcia tej decyzji były brutalne zamieszki na trybunach.

Pojawiające się w mediach społecznościowych zdjęcia ukazujące to, co wydarzyło się w niedzielę na stadionie w mieście San Luis Potosi, są zatrważające. Na trybunach wywiązała się regularna bijatyka, która doprowadziła do przerwania spotkania przy stanie 2:0 dla drużyny Queretaro.

Część kibiców wbiegła na murawę w obawie o swoje zdrowie. Znalazły się tam m.in. płaczące z przerażenia dzieci. Służby porządkowe nie radziły sobie z sytuacją. Na zdjęciach widać zakrwawionych poszkodowanych. Serwis ESPN podał, że według jego informacji rannych zostało przynajmniej 37 osób. Niektóre z nich zostały brutalnie pobite.

"Niepokój i smutek"

Władze Atletico San Luis po niecałych 50 minutach od wybuchu zamieszek poinformowały o opanowaniu sytuacji, ale nie było mowy o dokończeniu meczu. Według doniesień lokalnych mediów piłkarze drużyny Queretaro czekali dwie godziny na opuszczenie stadionu.

"Ta sytuacja wywołuje ogromny niepokój i smutek" - serwis ESPN cytuje Gustavo Matosasa, trenera Atletico San Luis. "Nie chcemy oglądać czegoś podobnego w futbolu" - podkreślił.
Trener gości Victor Manuel Vucetich za burdy obwiniał brak odpowiedniego zabezpieczenia. - To był twardy mecz i w pewnym momencie na boisku pojawili się jacyś ludzie. To wtedy wszystko się zaczęło, bo nie było ochrony - mówił.
"Prawdopodobnie tylko szczęściu można zawdzięczać to, że nie było żadnych ofiar śmiertelnych" - podsumował ESPN, pisząc też o "najgorszym epizodzie przemocy w meksykańskiej piłce w ostatnich latach".
Autor: kip / Źródło: Eurosport, ESPN