Atletico Madryt - Getafe: wynik i relacja - La Liga

30/12/2020, 20:21 GMT+1

Diego Simeone obchodził jubileusz w roli szkoleniowca Atletico Madryt, a Luis Suarez zadbał o to, by uczcić go zwycięstwem. Zespół z Wanda Metropolitano wygrał u siebie z Getafe 1:0 w spotkaniu 16. kolejki Primera Division. Tym samym ekipa argentyńskiego trenera umocniła się na pierwszym miejscu.

Wydarzeniem spotkania był 500. mecz Diego Simeone w roli trenera Atletico. Argentyńczyk przejął zespół od zwolnionego w 2011 roku Giorgio Manzano. Zaczęło się od remisu 0:0 w wyjazdowym spotkaniu z Malagą, ale później było zdecydowanie lepiej - pod jego wodzą drużyna zdobyła siedem trofeów. Najcenniejszym było mistrzostwo Hiszpanii w sezonie 2013/2014 oraz dwa zwycięstwa w Lidze Europy.
Niewykluczone, że w tym sezonie Rojiblancos ponownie sięgną po wygraną w Primera Division, albowiem wyścig o tytuł trwa w najlepsze, a Atletico rywalizuje głównie z broniącym mistrzostwa Realem Madryt. Jednak w kluczowych meczach ekipie Simeone nie pomoże napastnik Diego Costa, który rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron z powodu problemów osobistych.

Spryt Suareza przesądził

Środowy mecz mógł się podobać w pierwszej połowie. Tempo było wysokie, nie brakowało sytuacji podbramkowych i walki. Przewaga należała do Atletico, które miało jednak momentami problemy w defensywie. Najmniej pewnie grał doświadczony Stefan Savić, który zanotował kilka błędów. Na szczęście dla niego i kolegów z zespołu, goście nie potrafili wykorzystać żadnej okazji.
W przeciwieństwie do gospodarzy, który trafili do siatki w 20. minucie. Wtedy Yannick Carrasco popisał się znakomitą wrzutką z rzutu wolnego, a Suarez uciekł obrońcy i uderzeniem głową nie dał szans bramkarzowi. To jego ósmy gol w sezonie ligowym.

Uciekają Realowi

Widowisko zepsuło się po zmianie stron. Żaden zespół nie potrafił uzyskać wyraźniej przewagi, żaden też nie kwapił się specjalnie do ataku. Piłkarze Getafe wciągali rywali na swoją połowię i starali się kontratakować.
Szansę dla Atletico miał Carrasco, a dla gości Jaime Mata. Jednak za każdym razem górą byli bramkarze. W samej końcówce do bramki mógł trafić jeszcze napastnik gospodarzy Angel Correa. Ostatecznie wynik nie zmienił się.
Zwycięstwo Atletico oznacza, że drużyna z Wanda Metropolitano ma trzy punkty przewagi nad drugim Realem Madryt, który w tej kolejce gra na wyjeździe z Elche.
Atletico Madryt - Getafe 1:0 (1:0)
Bramka: Luis Suarez (20)
Autor: PO / Źródło: eurosport.pl