Aston Villa - Leeds United: wynik i relacja. Asysta Mateusza Klicha - Premier League

24/10/2020, 06:56 GMT+2

Niespodzianka w 6. kolejce Premier League. Niepokonana dotąd Aston Villa przegrała u siebie z Leeds United aż 0:3. Wszystkie bramki dla gości zdobył Patrick Bamford, a przy jednej z nich asystował Mateusz Klich. W efekcie zespół Marcelo Bielsy awansował na trzecie miejsce w tabeli.

To Aston Villa była przed piątkowym meczem faworytem. Rewelacja rozgrywek wygrała wcześniej cztery mecze z rzędu, gromiąc m.in. Liverpool aż 7:2. W meczu z Leeds była jednak nieskuteczna.

Egzekucja po przerwie

Wszystkie bramki padły w drugiej połowie. W 55. minucie Patrick Bamford popisał się skuteczną dobitką po strzale Rodrigo. W 67. natomiast tuż przed polem karnym otrzymał podanie od Klicha i posłał piłkę w samo okienko. Wynik ustalił w 74. minucie sprytnym, technicznym strzałem z około 10 metrów.
Klich rozegrał całe spotkanie, a w doliczonym przez sędziego czasie gry został ukarany żółtą kartką.
"Świetna wygrana, dobra walka, a z tyłu na 0" - napisał na Twitterze reprezentant Polski, który w piątek zaliczył 82 kontakty z piłką, najwięcej ze wszystkich piłkarzy. Miał też ponad 85 procent celnych podań i odzyskał dziewięć piłek.

W sobotę United - Chelsea

Mająca jeden mecz zaległy Aston Villa w tabeli jest druga. Leeds awansowało na trzecią pozycji. Prowadzi Everton, który w niedzielę zagra na wyjeździe z Southampton Jana Bednarka.
Hitem 6. kolejki jest sobotnie starcie Manchesteru United z Chelsea.
Aston Villa - Leeds United 0:3 (0:0)
Bramki: Patrick Bamford (55', 67', 75')
Autor: Kaszaj / Źródło: eurosport.pl, PAP