Arkadiusz Milik strzelił Lazio. Zobacz gola z rzutu wolnego

21/01/2019, 05:45 GMT+1

Arkadiusz Milik zachwycił bramką w niedzielny wieczór przeciwko Lazio. Jego precyzyjny strzał z pierwszej połowy przyczynił się do wygranej Napoli.

Była 37. minuta, gdy napastnik reprezentacji Polski idealnie przymierzył lewą nogą. Bramkarz gości Thomas Strakosha nie zareagował. W przypadku Milika to żadna nowość. Na włoskich boiskach dopracował ten element niemal do perfekcji. Ostatnio gola z rzutu wolnego wbił w grudniu - zwycięskiego w meczu przeciwko Cagliari.

Napoli pokonało Lazio 2:1. Wcześniej dla gospodarzy trafił Jose Callejon. Rzymianie odpowiedzieli bramką po przerwie Ciro Immobile.

Goni najskuteczniejszych

Milik ma już 11 ligowych goli. Dwa traci do Krzysztofa Piątka z Genoi, który jest o krok od transferu do Milanu oraz trzy do najskuteczniejszych Cristiano Ronaldo (Juventus), Fabio Quagliarelli (Sampdoria) i Duvana Zapaty (Atalanta).

Ekipa z Neapolu, wicelider po półmetku rozgrywek, traci sześć punktów do prowadzącego Juventusu. Mistrz Włoch rozpocznie rundę rewanżową w poniedziałek spotkaniem z Chievo.