Arkadiusz Milik strzelił gola w meczu SPAL - Napoli - Serie A

27/10/2019, 19:47 GMT+1

Arkadiusz Milik odżył w Napoli. Polski napastnik zdobył bramkę w drugim kolejnym meczu ligi włoskiej. Tym razem pokonał bramkarza SPAL, ale jego zespół tylko zremisował 1:1.

Była 9. minuta, gdy Allan podał do Milika. Polak przed polem karnym miał sporo miejsca i czasu. Lewą nogą przymierzył idealnie. Z płaskim i mocnym strzałem nie poradził sobie bramkarz gospodarzy Etrit Berisha.

Ostatecznie niedzielny mecz zakończył się wynikiem 1:1. SPAL odpowiedziało w minucie 16. za sprawą Jasmina Kurticia. Cały mecz w barwach Napoli rozegrali Milik i Piotr Zieliński, a w ekipie z Ferrary Arkadiusz Reca. Z kolei Thiago Cionek wystąpił od 54. minuty (został ukarany żółtą kartką).

Kłopoty za nim

Milik w poprzedniej kolejce dwukrotnie trafił w spotkaniu z Hellas Werona (2:0). Na gole w Serie A czekał bardzo długo. Wcześniej, po rozpoczęciu ligowych rozgrywek, przez miesiąc musiał leczyć uraz pachwiny. Gdy w końcu wrócił do zdrowia, trener Carlo Ancelotti wyżej cenił Driesa Mertensa i sprowadzonego we wrześniu Fernando Llorente.

Reprezentant Polski ostatnio wyznał włoskim dziennikarzom, że problemy już za nim i że czuje głód gry.

Po dziewięciu kolejkach Napoli z dorobkiem 17 punktów zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Do prowadzącego Juventusu traci sześć.
9. kolejka Serie A:piątek
Hellas - Sassuolo 0:1