Anja Lewandowski strzeliła 4 gole w 22 minuty

25/09/2015, 18:59 GMT+2

O niedawnym wyczynie Roberta Lewandowskiego w Bundeslidze słyszał już cały świat. O tym, co raptem dzień później zrobiła ona, już niekoniecznie - w 22 minuty strzeliła cztery gole. Smaczku tej historii dodaje fakt, że nazywa się Lewandowski. Anja Lewandowski.

O zbiegu okoliczności napisał dziennik "Bild". We wtorek Robert Lewandowski w pojedynkę zdemolował Wolfsburg - w dziewięć minut pięć razy wpisał się na listę strzelców. Wystarczyło, że wszedł na boisko po przerwie. Do tego momentu Bayern sensacyjnie przegrywał 0:1.

24 godziny później

Tymczasem dzień później rozstrzelała się Anja. Także w drugiej połowie. Ranga meczu nieporównywalnie niższa, wyczyn nie tak spektakularny jak polskiego snajpera, ale i tak budzi uznanie.
Było to spotkanie II rundy amatorskiego szczebla Pucharu Niemiec. Jej SV Glatten grało z SV Musbach II. Wygrało 4:0, a Anja strzeliła wszystkie gole. Do siatki trafiała w 55., 62., 67. i 77. minucie. Wszystko w odstępie 22 minut.

Robert idolem

Panna Lewandowski ma dopiero 18 lat, a jej piłkarskim wzorem jest - jak przyznaje - oczywiście Robert. "Idzie w ślady idola" - tytułuje artykuł o Anji "Bild".
Do wyrównania wyczynu "Lewego" w środę trochę zabrakło, ale czasu na strzelenie pięciu goli w dziewięć minut Anja ma jeszcze sporo.

Autor: ks/twis / Źródło: sport.tvn24.pl, bild.de