Alexis Sanchez zarabia w United fortunę, a piłkę dotknął w derbach raz

25/04/2019, 12:13 GMT+2

Manchester United zawiódł na całej linii, w środowych derbach z City przegrał na własnym terenie 0:2, nie mając szans na pokonanie rywala. Zarabiający fortunę Alexis Sanchez wbiegł na murawę w samej końcówce. Czerwonym Diabłom nie pomógł nic a nic. Liczenie skomplikowane nie było, piłkę dotknął raz.

Chilijczyk zawitał na Old Trafford w styczniu roku 2018, do ekipy z Manchesteru trafił z Arsenalu. Pensję wynegocjował bajeczną - 450 tys. funtów tygodniowo, co daje mniej więcej 2 mln 235 tys. liczone w złotówkach. I tak tydzień po tygodniu.

A 31-latek albo jest kontuzjowany, albo na boisku pojawia się co najwyżej na kilkadziesiąt minut.

W niedzielę podejmą Chelsea

W środę łącznie z doliczonym czasem spędził na nim minut 12. Zmienił Matteo Darmiana, kiedy ich drużyna straciła już dwie bramki.

Dziennikarze dailymail.co.uk podali, że Chilijczyk z piłką przecięli swoje drogi tylko raz, na środku murawy. I powtórzyli za jednym z fanów, zadającym to pytanie w mediach społecznościowych: "najbardziej kosztowne dotknięcie piłki w dziejach?".

Sanchez w barwach Czerwonych Diabłów strzelił do tej pory pięć goli. Trzy w Premier League.

Po derbach szanse City na tytuł wzrosły, szanse United na awans do Ligi Mistrzów zmalały. Taka jest cena porażki. A już w niedzielę zespół z Old Trafford czeka kolejne wyzwanie nie lada - podejmie czwartą w tabeli Chelsea, też walczącą o LM. Teraz londyński zespół nad tym z Manchesteru ma trzy punkty przewagi.

Do zakończenia rozgrywek pozostały trzy kolejki.
Autor: rk / Źródło: dailymail.co.uk