1/8 finału Pucharu Polski. Raków Częstochowa wyeliminował Wigry Suwałki

06/12/2018, 21:19 GMT+1

Raków Częstochowa nie przestaje zadziwiać. Lider pierwszej ligi bez problemów pokonał na wyjeździe Wigry Suwałki 3:0 i zapewnił sobie awans do ćwierćfinału Pucharu Polski. Znamy już komplet ośmiu drużyn, które zagrają na tym etapie rozgrywek.

Częstochowianie byli zdecydowanym faworytem czwartkowego starcia. To oni byli autorami największej niespodzianki poprzedniej rundy rozgrywek, kiedy wyeliminowali Lecha Poznań, a i w lidze radzą sobie doskonale. Piłkarze Marka Papszuna wygrali sześć ostatnich meczów i z aż dziesięciopunktową przewagą prowadzą w tabeli pierwszej ligi.
A Wigry? Zawodnicy tej ekipy grają bardzo przeciętny sezon i przezimują na 15., ostatnim bezpiecznym miejscu tego samego poziomu rozgrywkowego. Dwa różne światy i ta różnica była w pucharowej rywalizacji bardzo wyraźnie widoczna.

Pełna dominacja

Częstochowianie w Suwałkach nie chcieli pozostawiać nic przypadkowi, od razu wzięli się do pracy. Efekt był niemal natychmiastowy. Strzelanie w 11. minucie rozpoczął Petr Schwarz, który skutecznie wykonał rzut karny. Po kolejnych 20 minutach faworyci swoje prowadzenie podwoili. Tym razem na listę strzelców wpisał się Tomas Petrasek. Piłkarze obu drużyn mieli w nogach ledwie 30 minut, a wszystko było rozstrzygnięte, ekipa z Suwałk zupełnie nie potrafiła nawiązać walki.
Kolejny cios Raków zadał już po przerwie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do siatki znów trafił Czech Petrasek. Na tym stanęło, częstochowianie uzupełnili stawkę ćwierćfinalistów.
Na tym etapie zagrają także: Puszcza Niepołomice, Miedź Legnica, Jagiellonia Białystok, Odra Opole, Lechia Gdańsk, Legia Warszawa i Górnik Zabrze. Losowanie ćwierćfinałów w piątek.
Wigry Suwałki - Raków Częstochowa 0:3
Bramki: Schwarz (11.), Petrasek (30., 53.)