Alpejski Puchar Świata 2023/24: Maryna Gąsienica-Daniel z punktami w supergigancie w Kvitfjell. Triumf Gut-Behrami

Akt. 02/03/2024, 13:22 GMT+1

Szwajcarka Lara Gut-Behrami wygrała supergigant w norweskim Kvitfjell i umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Jeden z lepszych w karierze występów w tej konkurencji zaliczyła Maryna Gąsienica-Daniel. Polka była 24.

Przejazd Maryny Gąsienicy-Daniel w supergigancie w Kvitfjell

Na drugiej pozycji uplasowała się Austriaczka Cornelia Huetter - 0,12 s straty, a minimalnie gorsza od niej była jej rodaczka Mirjam Puchner - 0,13 s.
Specjalizująca się w gigancie Gąsienica-Daniel, która występy w szybszej konkurencji traktuje zwykle bardziej treningowo, skończyła zawody na punktowanym, 24. miejscu. Najlepsze w karierze 16. miejsce w supergigancie Polka wywalczyła przed dwoma laty w Lenzerheide.

W klasyfikacji generalnej Gut-Behrami ma 305 pkt przewagi nad pauzującą od ponad miesiąca z powodu kontuzji Amerykanką Mikaelą Shiffrin. Trzecia jest Włoszka Federica Brignone ze stratą 346 pkt do liderki.
Sobotni supergigant odbył się w miejsce odwołanych w ubiegłym tygodniu zawodów w Val di Fassa. Na niedzielę w Kvitfjell planowana jest kolejna rywalizacja w tej konkurencji.