Były wielkie oczekiwania, jest duży zawód. Polki nie poszły za ciosem w Kronplatzu

Akt. 30/01/2024, 17:29 GMT+1

To mógł być piękny dzień dla polskiego narciarstwa alpejskiego. Choć na półmetku slalomu giganta w Kronplatzu wysoko były Maryna Gąsienica-Daniel i Magdalena Łuczak, to finalnie pierwsza zajęła odległe 24. miejsce, a druga nie ukończyła drugiego przejazdu. Triumfatorką została Szwajcarka Lara Gut-Behrami.

2. przejazd Gąsienicy-Daniel w slalomie gigancie w Kronplatz

Na półmetku polscy kibice mogli mieć powody do zadowolenia. Obie nasze alpejki plasowały się w czołowej "15", a siódma Gąsienica-Daniel, jak i 13. Łuczak miały realne szanse na najlepsze wyniki w karierze w Pucharze Świata.

Polki bez sukcesów

W drugim przejeździe jako pierwsza z Biało-Czerwonych zaprezentowała się Łuczak. 22-latka urodzona w Łodzi od początku jechała bardzo odważnie, ale skutecznie.
Jeszcze na trzecim pomiarze czasu traciła tylko 0,13 s do liderki. Niestety, w samej końcówce popełniła błąd, wypadła z trasy i tym samym jej najwyższym miejscem w PŚ pozostaje 17. pozycja z Killington z listopada 2023 roku.

Łuczak nie ukończyła 2. przejazdu w slalomie gigancie w Kronplatz

Niemal ta sama sytuacja powtórzyła się w przypadku Gąsienicy-Daniel. Zakopianka praktycznie od startu jechała "na czerwono", a strata do prowadzącej wówczas zawodniczki rosła w zastraszającym tempie.
Chwilę później 29-latka zaryzykowała, ale nie przyniosło to rezultatu. Dotarła do mety, ale wynik 2.04,18 dał jej finalnie odległe, 24. miejsce.

Zawody wygrała liderująca na półmetku Gut-Behrami (2.00,64). Drugie miejsce zajeły ex aequo Nowozelandka Alice Robinson oraz Szwedka Sara Hector (obie 2.01,73).

Lara Gut-Behrami wygrała slalom gigant w Kronplatz

We Włoszech zabrakło kilku zawodniczek ze światowej czołówki slalomu giganta. Kontuzjowane są m.in. Amerykanka Mikaela Shiffrin (trzecia w generalce PŚ w tej konkurencji), Kanadyjka Valerie Grenier (piąta) czy Słowaczka Petra Vlhova (szósta).