Zwycięstwo Shiffrin w cieniu albańskiej niespodzianki

Akt. 16/01/2024, 22:40 GMT+1

Broniąca Kryształowej Kuli i prowadząca w klasyfikacji generalnej alpejskiego Pucharu Świata Amerykanka Mikaela Shiffrin wygrała w austriackim Flachau slalom rozgrywany przy sztucznym oświetleniu. Polki nie startowały.

Shiffrin wygrała slalom we Flachau

Po pierwszym przejeździe na prowadzeniu była Słowaczka Petra Vlhova, która miała 0,07 s przewagi nad Shiffrin, a trzecia Szwedka Anna Swenn Larsson była wolniejsza od liderki o ponad pół sekundy.

Albańska niespodzianka

W drugim przejeździe Shiffrin uzyskała znacznie lepszy wynik od obu tych zawodniczek - była wolniejsza jedynie od reprezentantki Albanii Lary Colturi, która awansowała o 17 pozycji i zajęła najwyższe w karierze w PŚ dziewiąte miejsce.

Vlhova uplasowała się na drugiej pozycji ze stratą 0,27 s, a na najniższym stopniu podium stanęła Szwedka Sara Hector - 1,11 s straty.

Vlhova druga w slalomie we Flachau

Walcząca o szóstą w karierze Kryształową Kulę Shiffrin zwyciężyła po raz 94. w zawodach PŚ, śrubując własny rekord wszech czasów. W klasyfikacji generalnej ma 1029 punktów, a wiceliderką cyklu jest Vlhova - 802. Amerykanka utrzymała się również na prowadzeniu w klasyfikacji slalomu.