Dramat lidera Pucharu Świata. Helikopter wezwany na pomoc

Akt. 28/12/2023, 14:49 GMT+1

Marco Schwarz nie ukończył czwartkowego zjazdu alpejskiego Pucharu Świata w Bormio. W połowie trasy lider cyklu na nierównej trasie stracił równowagę i wylądował w siatkach. Nie wiadomo, jak poważnym urazem zakończył się wypadek. Austriaka do szpitala zabrał helikopter.

Upadek Schwarza w zjeździe w Bormio

Świetnie spisujący się w tym sezonie Schwarz bardzo dobrze rozpoczął czwartkowy zjazd. Na pierwszych międzyczasach był szybki, notując szósty wynik. Niestety, w połowie przejazdu nierówności na trasie sprawiły, że podbiło mu narty. 28-latek nie zdołał utrzymać równowagi, upadł na biodro, a następnie wpadł w okalające trasę siatki.

Nie obyło się bez helikoptera

Dość długo się z nich wyplątywał, by ostatecznie stanąć koło nich na nogach. Okazało się jednak, że niezbędna jest interwencja ratunkowego helikoptera. Narciarz przetransportowany został do szpitala.

Marco Schwarz został przetransportowany do szpitala śmigłowcem

Schwarz objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 22 grudnia. Po trzech drugich miejscach zanotował wówczas pierwsze zwycięstwo tej zimy, wygrywając slalom w Madonna di Campiglio.

Zwycięstwo Sarrazina

Czwartkowy zjazd zakończył się triumfem Cypriena Sarrazina. Francuz, dla którego to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, pokonał trasę w czasie 1.50,73. Drugie miejsce zajął broniący Kryształowej Kuli Szwajcar Marco Odermatt (+0,09 s), a trzecie Kanadyjczyk Cameron Alexander (+1,23 s).
Prowadzący dotychczas w klasyfikacji zjazdu Amerykanin Bryce Bennett zajął odległe 48. miejsce ze stratą blisko pięciu sekund do Sarrazina.

Zjazd Sarrazina w Bormio

Odermatt, dzięki swojej stabilnej formie oraz upadkowi Schwarza, powrócił na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej, objął także fotel lidera w zjeździe za sprawą gorszego występu Bennetta.

Zjazd Odermatta w Bormio

W czwartek Polacy nie startowali.

Kilde nie ukończył zjazdu w Bormio

Na piątek w Bormio zaplanowano supergiganta, natomiast kolejne zawody na pierwszy weekend stycznia w szwajcarskim Adelboden, gdzie odbędą się slalom gigant oraz slalom.