Mistrzostwa świata 2024: Oliwia Oliver i Filip Bojanowski na odległej pozycji po tańcu rytmicznym

Mariusz Czykier

22/03/2024, 22:23 GMT+1

Oliwia Oliver i Filip Bojanowski zajęli 34. miejsce w tańcu rytmicznym podczas rozgrywanych w Montrealu mistrzostw świata w łyżwiarstwie figurowym. Wygrali Amerykanie Madison Chock i Evan Bates. Finałowa rywalizacja w tańcu dowolnym zaplanowana jest na sobotę. Transmisja w Eurosporcie 1 i w Playerze.

Cały układ taneczny pary Oliver/Bojanowski na MŚ w Montrealu

Występ na mistrzostwach świata w Montrealu był debiutem polskiej pary tanecznej na tak dużej imprezie. Oliver i Bojanowski występują razem dopiero od zeszłego roku. I chociaż zdołali już wytańczyć tytuł mistrzów Polski, start w światowym czempionacie okazał się znacznie bardziej wymagającym wyzwaniem.
Występ polskiej pary, która tańczyła do setu: "Relax" Frankie Goes to Hollywood, "Careless Whisper" George'a Michaela i "The Final Countdown" Europe, został przez sędziów oceniony nisko. Z notą 54,19 Biało-Czerwoni zostali sklasyfikowani na 34. miejscu. Tylko dwie pary: holenderska i azerska zostały ocenione niżej.