Władimir Andriejew nie żyje. Był brązowym medalistą olimpijskim z Sydney

Akt. 17/04/2024, 14:40 GMT+2

Ministerstwo Sportu Republiki Czuwaskiej podało informację o śmierci Władimira Andriejewa. Były chodziarz, brązowy medalista olimpijski z Sydney, zmarł w wieku 58 lat.

Władimir Andriejew nie żyje (źródło: sport.cap.ru)

Andriejew był czołowym rosyjskim zawodnikiem specjalizującym się w chodzie na dystansie 20 kilometrów.
Wielokrotnie zdobywał złote medale mistrzostw Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich, a następnie Rosji.
Wywalczył ponadto srebro mistrzostw Europy w Monachium, a także drugie miejsce na Pucharze Świata w Turynie (oba w 2002 roku).

Na podium z Korzeniowskim

Jego największym sukcesem na arenie międzynarodowej jest jednak brązowy krążek igrzysk olimpijskich w Sydney w 2000 roku.
34-letni wówczas sportowiec przegrał tylko z pierwszym na mecie Robertem Korzeniowskim oraz drugim Noe Hernandezem. Do Polaka stracił 28, a do Meksykanina zaledwie 24 sekundy.
Władimir Andriejew stał na podium z Robertem Korzeniowskim
Za wyniki sportowe Andriejew lata później został odznaczony Orderem Zasługi Republiki Czuwaskiej oraz otrzymał tytuł "Zasłużonego Działacza Kultury Fizycznej i Sportu".
Miał 58 lat. Przyczyna śmierci nie została podana do publicznej wiadomości.