Mistrzostwa świata w lekkoatletyce 2023. Końcowa klasyfikacja medalowa

Akt. 27/08/2023, 23:20 GMT+2

Lekkoatletyczne mistrzostwa świata Budapeszt 2023. za nami. Do stolicy Węgier pojechało 67 polskich zawodniczek i zawodników. Biało-Czerwoni zdobyli dwa krążki. Tak prezentuje się ostateczna klasyfikacja medalowa mistrzostw.

Wojciech Nowicki zdobył srebrny medal w rzucie młotem na MŚ w Budapeszcie

Mistrzostwa świata trwały do 27 sierpnia. Z poprzednich, w amerykańskim Eugene, polscy lekkoatleci przywieźli cztery medale. W tym roku prognozy medalowe nie były tak optymistyczne.
Pewniak był jeden - Wojciech Nowicki w rzucie młotem, numer jeden w swojej konkurencji w tym sezonie. Nie zawiódł. W niedzielnym finale zdobył srebro.
Ogromne nadzieje wiązaliśmy z biegającą bardzo szybko w tym roku na 400 m Natalią Kaczmarek. I ona też pokazała klasę w środowym finale, w którym wywalczyła srebro.
Sukcesy Nowickiego i Kaczmarek to jedyne polskie podia w Budapeszcie. Biało-Czerwoni w klasyfikacji medalowej ostatecznie zajęli 24. miejsce. Najlepsi okazali się reprezentanci Stanów Zjednoczonych.