Niebywały rzut przez całe boisko. Zapewnił dogrywkę

Akt. 05/08/2023, 10:29 GMT+2

Do niesamowitego trafienia doszło w towarzyskim meczu koszykarzy Turcji i Włoch na turnieju w Trentino. Zawodnik gości Emir Kabaca zdecydował się na rzut rozpaczy przez całe boisko, a piłka idealnie wpadła do kosza, dając jego zespołowi dogrywkę.

Tokio. Koszykówka mężczyzn. Amerykanie przegrali z Francuzami 76:83

Na 12,1 sekundy przed końcem spotkania Włosi prowadzili 75:72, a dodatkowo rzut wolny oddawał Marco Spissu. Szanse na wygraną dla Turków wydawały się niewielkie.

Rzut przez całe boisko

Rozgrywający Italii nie trafił osobistego, ale jego koledzy zdołali jeszcze wyszarpać przeciwnikom piłkę. W tym momencie wystarczyło, by Włosi spokojnie poczekali na koniec spotkania.
Tymczasem Spissu zdecydował się na niepotrzebny i nierozsądny rzut za trzy punkty. Trafił tylko w obręcz, a piłka wpadła w ręce Kabacy. Rosły Turek nie zastanawiał się ani chwili. Jedną ręką rzucił przed siebie przez całe boisko i liczył na uśmiech losu.
Niespodziewanie dla wszystkich piłka wpadła do kosza już po końcowej syrenie. Włoscy koszykarze i kibice zaniemówili. Turcy cieszyli się jak dzieci, bo w tych niecodziennych okolicznościach wyrównali stan meczu i doprowadzili do dogrywki.
W dodatkowym czasie gry Włosi pozbierali się jednak po tym ciosie i zwyciężyli minimalnie 90:89.