NBA. Jeremy Sochan zagrał dobry mecz, ale Spurs przegrali z Nuggets

Akt. 16/03/2024, 09:00 GMT+1

Jeremy Sochan zdobył 19 punktów w spotkaniu San Antonio Spurs z Denver Nuggets. Gospodarze przegrali z mistrzami NBA 106:117 i tym samym mają na koncie już 53 porażki w tym sezonie. Ekipa z reprezentantem Polski w składzie wygrała tylko 14 meczów.

Jeremy Sochan w turnieju Wschodzących Gwiazd NBA (Getty Images)

20-letni polski jedynak w NBA jak zwykle rozpoczął spotkanie w podstawowej piątce "Ostróg". Spędził na parkiecie łącznie 28 minut. W tym czasie trafił osiem z 16 rzutów z gry oraz dwa z trzech wolnych. Jego statystyki uzupełnia sześć zbiórek, cztery asysty i przechwyt. Miał trzy straty i popełnił jeden faul.
Sochan był najskuteczniejszy w szeregach Spurs. Victor Wembanyama i Devin Vassell zanotowali po 17 punktów.

Nuggets nowymi liderami

Mecz z aktualnymi mistrzami Teksańczycy zaczęli fatalnie. Już po pierwszej kwarcie przegrywali różnicą 19 punktów. Co prawda w końcówce trzeciej części gry gospodarze zbliżyli się na 79:83, ale Nuggets ponownie podkręcili tempo i w kilka minut powiększyli przewagę do 21 punktów.

Sochan w walce z Jokiciem

Liderem Nuggets był Nikola Jokić, który zdobył 31 pkt.
Spurs z bilansem 14-53 zajmują ostatnie, 15. miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej. Nuggets (47-20) awansowali na pierwszą pozycję.