Sochan wyrównał punktowy rekord. Spurs znów przegrali

Akt. 13/11/2023, 09:22 GMT+1

Jeremy Sochan zdobył 16 punktów dla San Antonio Spurs w przegranym we własnej hali 113:118 meczu NBA z Miami Heat. To piąta kolejna porażka ekipy z Teksasu.

Sochan: nie jestem robotem (TVN24 BIS)

Spurs nie po raz pierwszy w tym sezonie przegrali mecz, choć przez większość czasu prowadzili. Tym razem dziesięć punktów przewagi mieli jeszcze na niespełna siedem minut przed końcem spotkania. Od tego momentu gospodarze zaczęli jednak coraz częściej pudłować i w dodatku popełniali straty. W ostatniej kwarcie zanotowali ich sześć, a rywale żadnej.
Goście zwyciężyli 118:113, a najskuteczniejszym zawodnikiem Heat był rozgrywający Duncan Robinson, który zdobył 26 punktów (o dwa mniej uzbierał środkowy Bam Adebayo).

Sochan grał najdłużej w sezonie

Sochan tradycyjnie zaczął mecz w pierwszej piątce Spurs. Na pozycji rozgrywającego spędził na parkiecie łącznie 34 minuty, najdłużej w tym sezonie. Zdążył w tym czasie wyrównać swój punktowy rekord w trwających rozgrywkach - 16 (kilka dni wcześniej tyle punktów rzucił w wyjazdowym spotkaniu z New York Knicks). Do tego zanotował pięć zbiórek, trzy asysty i dwa bloki.

Jeremy Sochan w akcji

W zespole z Teksasu najwięcej punktów zdobył skrzydłowy Keldon Johnson (20).
Była to piąta kolejna porażka Suprs w lidze. Na drugim biegunie są koszykarze Heat, którzy odnieśli piąte z rzędu zwycięstwo.
Spurs z bilansem trzech wygranych i siedmiu porażek zajmują 13. miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej. Heat (6-4) są na trzeciej pozycji w Konferencji Wschodniej. W całej lidze najlepsza jest ekipa Philadelphia 76ers (8-1). Minionej nocy pokonała u siebie Indiana Pacers 137:126, a aż 50 punktów zdobył dla zwycięzców Tyrese Maxey, ustanawiając rekord kariery.