Sochan najskuteczniejszy w sezonie. Spurs bez przełamania

Akt. 23/11/2023, 09:34 GMT+1

Jeremy Sochan zdobył 19 punktów dla San Antonio Spurs, ale jego drużyna ponownie uległa Los Angeles Clippers. Tym razem 102:109. To dziesiąta kolejna porażka ekipy z Teksasu w lidze NBA.

Sochan: nie jestem robotem (TVN24 BIS)

Sochan tradycyjnie wyszedł w pierwszej piątce Spurs. Na parkiecie spędził ponad 31 minut i rzucił w tym czasie 19 punktów, najwięcej w dotychczasowych występach trwającego sezonu. Zanotował również pięć zbiórek i siedem asyst.
Ostrogi ponownie musieli jednak uznać wyższość Los Angeles Clippers. Tym razem przegrali 102:109, kilka dni wcześniej ulegli aż 99:124.
Gości do zwycięstwa poprowadził skrzydłowy Kawhi Leonard, zdobywca 26 punktów, który w latach 2011-2018 reprezentował barwy San Antonio Spurs. W ekipie z Teksasu skuteczniejszy od Sochana był tylko Victor Wembanyama - 22 pkt.

Trener Spurs chwycił za mikrofon

Po raz kolejny w tym sezonie Spurs byli w stanie toczyć równą walkę z rywalem tylko do pewnego momentu. W połowie trzeciej kwarty goście prowadzili 64:62 i wydawało się, że wynik jest sprawą otwartą, ale wtedy po raz kolejny zawodnicy trenera Gregga Popovicha "zablokowali się" w ofensywie. W kolejnych minutach zdobyli tylko dwa punkty, a rywale 18.
Pogoń gospodarzy w końcówce pozwoliła ponownie zbliżyć się na pięć punktów (98:103), ale niecałą minutę przed końcową syreną Paul Goerge wykorzystał dwa rzuty wolne, pozbawiając Ostrogi nadziei na wyrównanie.

Jeremy Sochan w akcji

W czasie meczu Popovich zwrócił się do publiczności, która buczała na Leonarda, a także cały zespół Clippers.
- Przepraszam na chwilę... Czy możemy zaprzestać buczenia i pozwolić chłopakom grać w koszykówkę? Miejcie trochę klasy. My tacy nie jesteśmy. Skończcie z buczeniem - powiedział do mikrofonu szkoleniowiec gospodarzy.
W odpowiedzi, po krótkiej chwili ciszy, kibice zaczęli buczeć jeszcze głośniej.
Leonard jest wygwizdywany przez publiczność w San Antonio od 2018 roku, kiedy poprosił o transfer i trafił do Toronto Raptors. W środę, pod koniec pierwszej połowy, publiczność próbowała go zdeprymować, gdy stanął na linii rzutów wolnych. Właśnie wtedy Popovich chwycił mikrofon, który wykorzystywany jest do ogłoszeń dla kibiców.
- Dobrze wiecie, co miałem na myśli. Nie drażni się niedźwiedzia - skomentował po meczu Popovich, zapytany o ten incydent.
Sam Leonard nie miał pretensji o zachowanie publiczności.
- Słyszałem trochę buczenia, ale też trochę pozytywnych okrzyków. To fani, którzy uwielbiają rywalizację. Są ambitni, liczą na zwycięstwo w każdym meczu, więc kiedy gram, jakieś buczenie zawsze się pojawia. Ale gdy spaceruję po mieście, wchodzę do restauracji, spotykam się z życzliwością - zapewnił.

Spurs najsłabsi na Zachodzie

Spurs nie wygrali meczu NBA od 2 listopada. Są obecnie najsłabszą drużyną w Konferencji Zachodniej z bilansem 3-12.
Gracze Los Angeles Clippers po trzeciej wygranej z rzędu zajmują 10. miejsce (6-7).
Najlepszy bilans w całej lidze mają Boston Celtics (12-3), którzy pokonali Milwaukee Bucks 119:116.