Bójka w meczu Euroligi. Mecz Real Madryt - Partizan zakończony skandalem - koszykówka

28/04/2023, 14:24 GMT+2

Bijatyka zawodników podczas czwartkowego meczu Euroligi. Sędziowie przerwali ćwierćfinał Real Madryt - Partizan Belgrad minutę i 40 sekund przed końcem czwartej kwarty przy prowadzeniu Serbów 95:80.

El escolta del Partizán Kevin Punter, encarándose con Sergio Llull en el Real Madrid-Partizán de la Euroliga

W czwartek Partizan prowadził wysoko i był już niemal pewny wygranej, gdy zawodnik Realu Sergio Llull brutalnie sfaulował amerykańskiego lidera serbskiego zespołu Kevina Puntera.

"Chwyty, ciosy, uderzenia z powietrza"

Doprowadziło to do masowej bójki na boisku z udziałem zawodników obu drużyn, także z ławki rezerwowych. Na nagraniach ze zdarzenia widać ciosy, chwyty, uderzenia z powietrza.
Najbardziej poszkodowany okazał się australijski gracz Partizana Dante Exum, który został powalony zapaśniczym chwytem przez francuskiego zawodnika Realu Guerschona Yabusele.
Sędziowie analizowali przez kilka minut całą sytuację, także z udziałem trenerów, po czym podjęli decyzję o zakończeniu meczu.
Spotkanie nie mogło być kontynuowane ze względu na zbyt małą liczbę zawodników uprawnionych do gry (przynajmniej dwóch), po tym jak sędziowie podjęli decyzję o wykluczeniu niemal wszystkich koszykarzy. Niektórzy zostali ukarani za udział w bójce, inni za opuszczenie stref ławek rezerwowych. W sumie wyrzuconych zostało aż 21 graczy.
"Porażka zapamiętana jako jeden z najsmutniejszych dni w historii madryckiego klubu" - napisał po meczu dziennik "Marca".

Spieler von Real und Partizan gingen aufeinander los

Mecz nie zostanie wznowiony

Niedługo po spotkaniu organizator rozgrywek, Euroliga, wydała w tej sprawie oświadczenie. Jak poinformowano, spotkanie zakończy się wynikiem, jaki był w momencie zatrzymania gry. To oznacza, że Partizan w serii do trzech zwycięstw prowadzi 2-0. Kolejny mecz odbędzie się 2 maja w Belgradzie.
Dodano też, że kolejne ewentualne kary zostaną nałożone na zawodników jeszcze do soboty.