Unicaja Malaga - Iberostar Teneryfa: Adam Waczyński show - ACB

18/06/2020, 12:41 GMT+2

To był bez wątpienia Adam Waczyński show. Reprezentant Polski nie mógł sobie wymarzyć lepszej inauguracji wznowionej rywalizacji o mistrzostwo koszykarzy w Hiszpanii. Unicaję Malaga poprowadził do zwycięstwa nad Iberostarem Teneryfa 83:70.

Hiszpańska liga ACB to jedna z niewielu w Europie, która kończy sezon 2019/20 przerwany z powodu koronawirusa. Podczas przymusowej kilkumiesięcznej przerwy Waczyński nie próżnował. Wystarczy rzucić okiem na jego Instagram, by się o tym przekonać.
Efekty tej pracy przyszły już w pierwszym meczu Malagi w mistrzowskim turnieju. Polski koszykarz był najskuteczniejszym graczem Unicajy - uzyskał 17 punktów, mając znakomitą skuteczność. Trafił bowiem wszystkie cztery rzuty zza linii 6,75 m, wykorzystał jeden przyznany mu wolny oraz dwa z czterech rzutów za dwa punkty.

Sekret świetnego występu

Przebywał na parkiecie niespełna 18 minut. Miał także najwyższy indeks efektywności w zespole z Malagi - 16. Taki sam uzyskał też ukraiński środkowy Wołodymyr Gerun. Natomiast Izraelczyk z polskim obywatelstwem Gal Mekel miał aż 10 asyst i zdobył 5 pkt.

- Byłem bardzo podekscytowany, bo podczas prezentacji zobaczyłem na dużym ekranie dzieci. To one dały mi dużo energii - wyjawił po meczu "Waca".

- Ciężko pracowaliśmy przez te dwa miesiące w domu, ale zrobiłem wszystko, by wrócić do formy. Najważniejsze, że graliśmy bardzo dobrze jako zespół. Za dwa dni kolejny trudny mecz z Barcą i już o nim myślimy - dodał bohater spotkania.

Polak lepszy od Polaka

Tomasz Gielo, wracający w tym sezonie do składu Iberostaru po bardzo ciężkiej kontuzji kolana, przebywał na parkiecie w Walencji, gdzie rozgrywany jest turniej z udziałem 12 drużyn podzielonych na dwie grupy 20 minut. Zdobył pięć punktów - raz zza linii 6,75 m i jeden z dwóch rzutów za dwa punkty - i miał dwie asysty. Najskuteczniejszym w Iberostarze był Fin Sasu Salin - 15 pkt.
Mecze w Walencji rozgrywane są bez udziału publiczności. Z dwóch grup do półfinałów awansują po dwie najlepsze ekipy. Mistrz zostanie wyłoniony 30 czerwca. Malaga i Teneryfa kolejne spotkania rozegrają 19 czerwca.
W drugiej grupie, która rywalizację rozpocznie w czwartek, jest Herbalife Gran Canaria z innym kadrowiczem, Aleksandrem Balcerowskim.
Autor: lukl/łup / Źródło: eurosport.pl, malagahoy.es, PAP