Sacramento Kings - San Antonio Spurs: wynik meczu i relacja. Ile punktów zdobył Jeremy Sochan? - NBA

18/11/2022, 07:00 GMT+1

Jeremy Sochan zdobył w czwartek 11 punktów, ale jego ekipa San Antonio Spurs przegrała w wyjazdowym spotkaniu z Sacramento Kings 112:130. Dla popularnych Ostróg była to już ósma porażka w dziewięciu ostatnich meczach.

Sochan wyszedł na parkiet w podstawowej piątce Spurs. Grał blisko 31 minut, a poza 11 punktami, odnotował cztery zbiórki, pięć asyst, trzy straty i popełnił dwa faule. Z tego spotkania zostanie zapamiętana mu głównie jedna akcja, kiedy na początku drugiej połowy wykonał efektowny wsad nad Litwinem Domantasem Sabonisem. "To było okrutne" - skomentowano w mediach społecznościowych Spurs.

O przegranej Spurs zadecydowała końcówka

Zespół Polak nie prowadził jednak w tym meczu ani przez moment. Co prawda w trzeciej kwarcie tablica wyników w hali Golden 1 Center trzykrotnie pokazała remis, ale nieudana końcówka tej części gry i słaby początek czwartej odsłony sprawiły, że od stanu 82:82 - w ciągu niespełna pięciu minut - zrobiło się 102:85 dla miejscowych.
W ekipie Ostróg najlepiej zaprezentował Devin Vassell, który zdobył 29 punktów oraz miał po trzy zbiórki i asysty. Punkt mniej uzyskał najskuteczniejszy wśród gospodarzy Dearson Fox, który miał też osiem asyst, a 26 oczek dołożył rezerwowy Malik Monk.
Koszykarze z San Antonio będą kontynuować tournee po Zachodzie, podczas którego doznali wcześniej porażek z broniącymi tytułu Golden State Warriors 95:132 i Portland Trail Blazers 110:117. Czekają ich jeszcze spotkania w Los Angeles - z Clippers i Lakers. Do własnej hali wrócą w przyszłym tygodniu, kiedy podejmą New Orleans Pelicans.
Ostrogi z bilansem sześciu zwycięstw i 10 porażek zajmują 13. miejsce w Konferencji Zachodniej. Drużyna z Sacramento jest siódma (8-6).

Porażka lidera na Zachodzie

W Portland najlepsi obecnie na Zachodzie Trail Blazers (10-5) ulegli Brooklyn Nets 107:109, a w pojedynku strzelców as gospodarzy Damian Lillard, który uzyskał 25 punktów, musiał uznać wyższość Kevina Duranta - 35.
W ostatnich sekundach, przy remisie 107:107, lider gości spudłował jednak rzut na wagę zwycięstwa, ale piłkę zebrał Royce O'Neale i popisał się skuteczną dobitką 0,7 s przed końcową syreną.

Nets, którzy dotychczas siedmiokrotnie byli górą i doznali dziewięciu porażek, plasują się na 11. miejscu na Wschodzie.

3. Utah Jazz 10 6 .625
4. Minnesota Timberwolves 7 8 .467