Polscy koszykarze przegrali wygrany mecz

03/09/2017, 20:28 GMT+2

Zwycięstwo mieli na wyciągnięcie ręki i nie wiedzieć czemu pozwolili mu uciec. W samej końcówce przewaga polskich koszykarzy nad Finami wydawała się być bezpieczną. A jednak… Po dwóch dogrywkach to rywale wygrali w Helsinkach 90:87.

Kiedy do końca czwartej kwarty pozostawała zaledwie minuta i 33 sekundy, Polska prowadziła dziewięcioma punktami. Po karygodnych błędach cały wysiłek poszedł na marne.

Wielki Markkanen

W fińskiej ekipie kapitalnie grał Lauri Markkanen. Młody (lat 20), wysoki (213 cm) i pewny siebie. W tegorocznym drafcie NBA wybrany został z numerem siódmym przez Minnesota Timberwolves, a po wymianie trafił do Chicago Bulls.

Zawodnicy trenera Mike’a Taylora nie potrafili go zatrzymać. To ich druga porażka w mistrzostwach Europy. Wcześniej ulegli Słoweńcom 81:90, potem 91:61 ograli Islandię.

Poniedziałek jest dniem przerwy w grupie A, we wtorek Polacy zmierzą się z Francuzami, w środę z Grecją. Droga do 1/8 finału imprezy będzie bardzo wyboista.

Polska - Finlandia 87:90 (8:18, 24:18, 20:16, 14:14 - 12:12, 9:12).

Finlandia: Lauri Markkanen 27, Petteri Koponen 21, Erik Murphy 12, Sasu Salin 10, Tuukka Kotti 8, Mikko Koivisto 6, Gerald Lee 4, Teemu Rannikko 2, Shawn Huff 0, Matti Nuutinen 0, Jamar Wilson 0.

Polska: Adam Waczyński 18, A.J. Slaughter 18, Mateusz Ponitka 14, Damian Kulig 12, Tomasz Gielo 11, Przemysław Karnowski 9, Łukasz Koszarek 3, Przemysław Zamojski 2, Aaron Cel 0, Adam Hrycaniuk 0.
Autor: rk / Źródło: sport.tvn24.pl