NBA: Los Angeles Lakers wyrównali stan rywalizacji w play-off: wyniki meczów - koszykówka

26/05/2021, 09:49 GMT+2

Mistrzowie NBA wrócili do gry w play-off. Dzięki wygranej z Phoenix Suns 109:102 Los Angeles Lakers wyrównali stan rywalizacji na 1-1. Z dobrej passy cieszą się koszykarze Brooklyn Nets oraz Dallas Mavericks, którzy prowadzą w swoich konfrontacjach 2-0.

Najefektowniejsze zwycięstwo tego dnia odnieśli rywalizujący w Konferencji Wschodniej Nets, którzy wygrali we własnej hali z Boston Celtics 130:108.
Podopieczni trenera Steve'a Nasha prezentowali się znacznie lepiej niż w meczu otwarcia tej pary. Już po pierwszej kwarcie wypracowali 14-punktową przewagę, a w dalszej części spotkania kontrolowali sytuację, zwiększając jeszcze prowadzenie.
Kevin Durant, jeden z trzech liderów gospodarzy, zdobył 26 punktów, miał osiem zbiórek i pięć asyst. James Harden dołożył 20, a Kyrie Irving 15. Z bardzo dobrej strony pokazał też Joe Harris, autor 25 pkt.
W ekipie Celtics nikt nie przekroczył granicy 20 pkt. Najbliżej tego był Marcus Smart - 19. Tzw. double-double - 15 pkt i 11 zbiórek - popisał się Tristan Thompson. Słabiej tym razem zaprezentował się Jayson Tatum, który rzucił zaledwie dziewięć oczek.
Rywalizacja w tej parze przeniesie się teraz do Bostonu. Warto jednak odnotować, że to najlepszy start play-off w wykonaniu Nets od 2004 roku. Wówczas również prowadzili 2-0.

Rewelacyjny Słoweniec jednym z bohaterów Mavericks

Równie dobrze radzą sobie jak na razie na Zachodzie gracze Dallas Mavericks, którzy we wtorek pokonali na wyjeździe Los Angeles Clippers 127:121. Gospodarzom nie pomogła świetna dyspozycja Kawhiego Leonarda, który zgromadził 41 pkt, z czego 30 zanotował w pierwszej połowie. Paul George dołożył 28 pkt, 12 zbiórek i sześć asyst. Zabrakło jednak wsparcia kolegów.
Tym samym z drugiego w tej serii triumfu cieszyli się zaś Mavericks, wśród których prym wiódł Luka Doncić, zdobywca 38 pkt. Zanotował też po siedem asyst i zbiórek. Świetnie spisał się również Tim Hardaway Jr. - 28 pkt i Kristaps Porzingis - 20.

Mistrzowie wrócili do gry

W swoim drugim meczu lepiej zaprezentowali się Lakers. Zespół z Miasta Aniołów zrehabilitowali się za słaby występ w meczu otwarcia z Suns i tym razem wygrał 109:102.
O losach spotkania przesądziły ostatnie minuty czwartej kwarty. Anthony Davis, który wziął na siebie odpowiedzialność za porażkę w poprzednim meczu, tym razem zapewnił Jeziorowcom 34 pkt, 10 zbiórek i siedem asyst. LeBron James dołożył 23 pkt i dziewięć asyst, a Dennis Schroder 24.

W drużynie Słońc najlepiej spisywał się Devin Booker, który rzucił 31 pkt, a Deandre Ayton 22 i miał 10 zbiórek. Chris Paul, który grał przez 23 minuty, zanotował zaledwie sześciopunktową zdobycz. Wbrew końcowemu rozstrzygnięciu zespół z Phoenix był skuteczniejszy od rywali w rzutach z gry i z dystansu.
Wyniki wtorkowych meczów pierwszej rundy play off koszykarskiej ligi NBA:
Konferencja Wschodnia:
Brooklyn Nets - Boston Celtics 130:108 (stan rywalizacji do czterech zwycięstw: 2-0 dla Nets)
Konferencja Zachodnia:
Phoenix Suns - Los Angeles Lakers 102:109 (stan rywalizacji do czterech zwycięstw: 1-1)
Los Angeles Clippers - Dallas Mavericks 121:127 (stan rywalizacji do czterech zwycięstw: 2-0 dla Mavericks)
Autor: Skrz / Źródło: PAP, eurosport.pl