Liga NBA: wyniki sobotnich meczów i relacja - koszykówka

19/12/2021, 11:22 GMT+1

Koszykarze Milwaukee Bucks przegrali 90:119 wyjazdowy mecz z Cleveland Cavaliers w lidze NBA. Gospodarze, wykorzystując nieobecność kilku graczy broniących tytułu Kozłów, sięgnęli po szóste z rzędu zwycięstwo.

Cleveland Cavaliers - Milwaukee Bucks

Zespół Kozłów wygrał tylko drugą kwartę 31:28, a w pozostałych zdecydowanie górowali rywale, zwłaszcza w pierwszej i trzeciej (różnica odpowiednio 14 i 13 punktów).
Najlepszymi zawodnikami Cavaliers byli Cedi Osman 23 pkt i Darius Garland 22. Wśród przegranych wyróżnił się Jordan Nwora 28.
Bucks zagrali jednak bez kilku koszykarzy, zabrakło z różnych powodów - protokół Covid-19 i kłopoty zdrowotne - Giannisa Antetokounmpo, Khrisa Middletona, Jrue'a Holidaya, Bobby'ego Portisa i Wesleya Matthewsa.

Wielu nieobecnych w innych meczach

Rzutem równo z ostatnią syreną Shai Gilgeous-Alexander przesądził o zwycięstwie Oklahoma City Thunder nad Los Angeles Clippers 104:103. Jego łączny dorobek to 18 punktów. Skuteczniejszy był tylko Lu Dort 29.
W ekipie Clippers najlepiej spisał się Luke Kennard 27 pkt.
Orlando Magic zanotowali szóstą wygraną w sezonie (przy 25 porażkach), pokonując na wyjeździe osłabionych kadrowo Brooklyn Nets 100:93. W całej lidze gorsi są tylko Detroit Pistons 4-24.
W drużynie Nets zabrakło aż dziesięciu koszykarzy, m.in. Kevina Duranta, Jamesa Hardena, Kyrie Irvinga i LaMarcusa Aldridge'a.
Najlepszy w zespole Magic, który przerwał serię siedmiu przegranych, był Robin Lopez - 20 punktów i 10 zbiórek.

Z kolei Pistons doznali 14. porażki z rzędu. W sobotę ulegli Houston Rockets 107:116. Najwięcej punktów dla Rakiet - 21 - zdobył Christian Wood, a do tego zaliczył osiem zbiórek. W przeszłości występował w drużynie z Detroit.
- Od początku słabo graliśmy w defensywnie, tracąc już w pierwszej kwarcie 38 punktów. Przeciwnicy atakowali, a my nie robiliśmy nic, by ich powstrzymać - przyznał trener Pistons Dwane Casey.
W sobotę jego podopieczni prezentowali się przeciętnie, m.in. nie trafili 26 z 36 rzutów za trzy.