Anwil - Pau Orthez: wynik meczu - Liga Mistrzów FIBA

29/10/2019, 20:10 GMT+1

We wtorkowym meczu trzeciej kolejki grupy B koszykarskiej Ligi Mistrzów Anwil Włocławek pokonał przed własną publicznością francuski Elan Bearnais Pau-Lacq-Orthez 95:87. Było to premierowe zwycięstwo mistrzów Polski w tych rozgrywkach.

Tony Wroten

W dwóch poprzednich spotkaniach Anwil uległ ekipom SC Rasta Vechta i San Pablo Burgos. We wtorek nie mógł pozwolić sobie na kolejne niepowodzenie.

Trudny początek

Koszykarze z Włocławka zdawali sobie sprawę, że jedynie zwycięstwo pozwoli im na nawiązanie walki o awans do play off z czołowymi zespołami grupy i być może ta świadomość sparaliżowała ich na początku pierwszej kwarty. Rywale lepiej rozpoczęli spotkanie i prowadzili 11:4. W końcówce akcje Amerykanina Tony'ego Wrotena i reprezentanta kraju Michała Sokołowskiego pozwoliły gospodarzom na odrobienie strat i uzyskanie prowadzenia.

Obroniona przewaga

W kolejnych kwartach Anwil miał przewagę dzięki lepszej defensywie i skuteczniejszym akcjom w ataku, głównie szybkim kontratakom oraz rzutom z dystansu.
W 33. minucie po skutecznej próbie za trzy punkty Jakuba Karolaka mistrz Polski uzyskał najwyższe prowadzenie w spotkaniu 84:68. W końcówce goście odrobili większość strat i zmniejszyli przewagę gospodarzy do sześciu punktów.
Czas wzięty przez trenera Igora Milicia pozwolił na uspokojenie gry i utrzymanie koncentracji oraz korzystnego wyniku do końca.
W czwartej kolejce LM mistrz Polski zmierzy się w Jerozolimie z zespołem Hapoel Bank.

Anwil Włocławek - Elan Bearnais Pau-Lacq-Orthez 95:87 (26:23, 26:17, 22:24, 21:23)

Autor: jac/TG / Źródło: PAP