Kolarstwo. Marijn van den Berg wygrał czwarty etap wyścigu Dookoła Katalonii z Sort do Lleidy

Akt. 21/03/2024, 20:18 GMT+1

Kolarz EF Education-EasyPost, Holender Marijn van den Berg, wygrał liczący 169,2 km czwarty etap wyścigu Dookoła Katalonii z miejscowości Sort do Lleidy. W klasyfikacji generalnej wciąż prowadzi Słoweniec Tadej Pogaczar (UAE Team Emirates).

Marijn van den Berg wygrał 4. etap Wyścigu dookoła Katalonii

24-letni van den Berg okazał się najlepszy na finiszu z peletonu. Tuż za nim linię mety minęli Belg Arne Marit (Intermarche-Wanty) oraz Łotysz Emils Liepins (dsm-firmenich PostNL).

Pogaczar wciąż liderem klasyfikacji generalnej Dookoła Katalonii

Pogacar ukończył etap z takim samym czasem na 25. pozycji. Na szczycie klasyfikacji generalnej nie doszło do żadnych zmian: Słoweniec nadal ma 2.27 przewagi nad Hiszpanem Mikelem Landą (Soudal Quick-Step) oraz 2.55 nad Rosjaninem Aleksandrem Własowem (Bora-hansgrohe).

Jedyny polski kolarz startujący w wyścigu - Cesare Benedetti (Bora-hansgrohe) - dojechał do mety w peletonie na 74. miejscu. Do Pogacara ma już ponad godzinę straty.

Siedmioetapowy wyścig, zaliczany do cyklu World Tour, zakończy się w niedzielę w Barcelonie.